ففتا

عبدالله به دلیل ترسو بودنش حرف خود را تکذیب کرد

 

 

 

 

عبدالله به دلیل ترسو بودنش حرف خود را تکذیب کرد
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۹    ۱۳۹۶/۱/۱۲ کد خبر: ۱۳۱۱۴۰ منبع: پرینت

شاه جی فرید، یک عضو مقام پاکستانى که در جشن نوروز به افغانستان آمده بود، از قول داکتر عبدالله افشا کرده که رییس اجرایی مرز دیورند را به رسمیت می شناسد.

این خبر زمانی که در شبکه های اجتماعی و رسانه ها داغ تر شد، یکی از سخنگویان قصر سپیدار به رسانه ها خبر را تکذیب نمود و تصریح کردند که داکتر عبدالله با هیچ نماینده پاکستانى روی مساله دیورند صحبتی نداشته است اما شناختی که من از طبع سیاسی عبدالله دارم، باور دارم که او در مورد دیورند به آن نماینده پاکستان مبنی بر پذیرش رسمی مرز سخن گفته است.

ولی زمانی که این مسله جنجالی، رسانه ای شد، زیر تاثیر تبلیغات قرار گرفت و در پی انکار آن برآمد. عبدالله آدم به شدت محافظه کار و کم جرات است. در موضوع های مهم و حساس، آقای عبدالله سعی کرده پایش دخیل نشود یا نمی خواهد عامل یک رویداد درشت و خبرساز گردد. او در هر کار نگران پیامد و برآیند می باشد و از نتیجه ای نامعلوم هراس دارد.

در انتخابات ۹۳ او که پیروز قطعی انتخابات بود، در حالیکه سران کمپ «اصلاحات و همگرایی» در واکنش به تقلب های گسترده رقیب، فیصله نمودند که در خیمه لویه جرگه، داکتر عبدالله حکومت خود را اعلام کند، او در دقیقه ۹۰ خلاف تصمیم جمع، از اعلام حکومت خود اجتناب نمود و زیر تاثیر پیامد و ریسک موضوع رفت.

در مورد اعزاز و خاکسپاری پیکر امیر حبیب الله کلکانی نیز در طول ۶ ماه کمپاین کمیسیون خاکسپاری، داکتر عبدالله در چندین جلسه، صریحا هم به کمیسیون و هم در سخنرانی هایش، بیان کرده بود که از خاکسپاری رسمی حمایت می کند و وعده صدور فرمان را از آدرس ریاست اجرایی داده بود اما در فرجام امر از صدور فرمان خودداری کرد و زیر تاثیر پیامد آن رفت.

هرچند گفته می شود حکم فرمان خاکسپاری را به طور مخفی یک روز قبل از خاکسپاری به فرمانده امان الله گذرد تسلیم داده بود ولی هیچگاه آن فرمان آفتابی نشد. بنابراین در خصوص دیورند هم باور ما بر این است که عبدالله در حضور نماینده پاکستان به رسمیت مرز سخن گفته، اما چون آدم محافظه کار است و جسارت سیاسی ندارد، حرفش را تکذیب کرده تا برایش مشکلی ایجاد نشود.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=15733

Posted by on فروردین ۱۲ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت