ففتا

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان (ففتا) فاجعۀ خونین قول اردو بلخ را محکوم و صبر جمیل به فامیل و وارثان شهدای گلگون کفن این فاجعه از بارگاه متعال استدعا دارد.

 

 

 

 

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان (ففتا) فاجعۀ خونین قول اردو بلخ را محکوم و صبر جمیل به فامیل و وارثان شهدای گلگون کفن  این فاجعه از بارگاه متعال  استدعا دارد.

 

درندگی بی پایان گرگ های خون آشام قبیله یکبار دیگر در بلخ باستان سربازان اصیل این مرزوبوم را به خاک و خون کشانید و روزگار فامیلهای ایشان را به ماتم دایمی مبدل ساخت.

امروز میهن ماتمزدۀ ما بازهم به مرگ فرزندان خویش به گلیم عزا نشست و آنچه در قول اردو بلخ رخ داد، یکی از جنایت های بی پایان قبیله است که جان پایین ترین رده نظامیان به مانند مردم بی دفاع این سرزمین به دست طالبان گرفته شد.

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان (ففتا)بافهم ویقین به امر قبول قربانی در راه طرد استبداد وراهیابی به عدالت با نثار نفرین ابدی به عاملین سیه روی این فاجعۀ خونین ، خویشتن را شریک درد واندوه تمامی بازماندگان این نظامیان راه عدالت ومردم ماتمزدۀ کشور دانسته، از بارگاه رب العزت با تمنای مغفرت به ارواح پاک شهدا واعادۀ سلامتی به مجروحین، آرزومند اعطای توفیق تداوم مبارزات آگاهانه تا سرحد رسیدن به محو کامل استبداد، بیعدالتی وتبعیض در کلیه اشکال آن در سرتا سر کشورمیباشد.

ففتا درود های بی پایان تمامی اعضا وهوا داران خویش رانثار تمامی رزمندگان صلح و آزادی در کشور نموده وخویشتن را در کنار یکایک آن عزیزان که فرزندان خویش را در این جنایت نا بخشودنی از دست داده اند احساس وقلمداد مینماید.

ارواح شهدا شاد یاد شان ابدی باد.

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان (ففتا)

۲۰ می۲۰۱۷

Short URL: http://www.turklar.com/?p=15830

Posted by on اردیبهشت ۳ ۱۳۹۶. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت