ففتا

ناتو در افغانستان جنگنده اف-۱۶ مستقر می‌کند

 

 

 

ناتو در افغانستان جنگنده اف-۱۶ مستقر می‌کند

 

نیروهای حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرده که نیروهای هوایی آمریکا با هواپیماهای جنگنده اف-۱۶ فالکون از پایگاه هوایی آویانو ایتالیا به سمت فرودگاه بگرام در شمال کابل حرکت کرده‌اند.

در توییتر رسمی ماموریت حمایت قاطع نوشته شده که این جنگنده‌ها از پایگاه هوایی آویانو در شمال ایتالیا به فرودگاه بگرام که بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان است، خواهند آمد.

اما ناتو به تعداد این جنگندهای اف-۱۶ اشاره نشده است.

چند روز قبل نیز ۳۰۰ تفنگدار نیروی دریایی آمریکا در ولایت هلمند مستقر شدند.

مقام‌های دولت افغانستان گفتند که این نیروها نقش حمایتی و مشورت‌دهی برای نیروهای امنیتی افغانستان را خواهند داشت و در جنگ با شورشیان مخالف دولت افغانستان شرکت نخواهند کرد.

به گفته این مقامات، نیروهای ناتو، نظامیان افغانستان را در نبرد با شورشیان پشتیبانی هوایی کرده و برای آنان تجهیزات فراهم خواهند کرد.

سروان ویلیم سالوین، سخنگوی ناتو چندی قبل اعلام کرد که تا پایان سال ۱۳۹۶ گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در افغانستان را شکست می‌دهند تا این کشور یک پناهگاه امن برای تروریستان تبدیل نشود.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=15869

Posted by on اردیبهشت ۱۱ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت