ففتا

این است عاقبت دست کم گرفتن مردم افغانستان

 

 

201705061333063428

این است عاقبت دست کم گرفتن مردم افغانستان

روزنامه واشنگتن پست در کمال اضطراب و درمانده گی به ترمپ مشوره می دهد که از افغانستان پا عقب بکشد که پیروزی درین جا یک خیال محال است.
سپاس از جناب میراحمد «خواجه» درهمرسانی نکات مهم در مورد افغانستان

روزنامه ‘واشینگتن تایمز’ :حکومت دست نشانده ما در افغانستان فاسد، بی کفایت، بی منطق، قبیله ای، فرقه ای، وحشی و منفور است:
روز نامه ‘واشینگتن تایمز’ در مقاله‌ای تصریح کرد که راه فرار بدون خطر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از باتلاق افغانستان، قانون اساسی آمریکا است.
در این مقاله با اشاره به هزینه‌های سرسام‌آور جنگ افغانستان، که در بیشترین حالت به ۳۰۰ میلیون دلار در روز هم میرسید، تاکید کرد که ترامپ باید از قانون اساسی آمریکا برای فرار از باتلاق افغانستان استفاده کند.
بر اساس پیشنهاد این رسانه آمریکایی، ماده اول، بخش هشتم، بند ۱۱ قانون اساسی آمریکا موسوم به “بند اعلام جنگ”، وظیفه اعلام جنگ و صلح را به عهده نمایندگان کنگره می‌سپارد.
‘واشینگتن تایمز’ نوشته که کنگره هیچگاه علیه دشمنان حکومت دست نشانده خود در افغانستان، یعنی مخالفان مسلح دولت، القاعده و داعش اعلام جنگ نخواهد کرد. زیرا هر سه تهدید بسیار کوچکی برای آمریکا هستند.
این مقاله پیشنهاد داد که ترامپ باید کنگره را مطلع کند و در صورت عدم وجود بیانیه جنگ با این سه گروه تا ۳۰ روز، وی تمام نظامیان آمریکا از جمله مربیان، و یا مشاوران مستقر در افغانستان را خارج خواهد کرد.
در ادامه این مقاله با توهین به مردم افغانستان آمده است که علاوه بر این، جنگ افغانستان همچون ویتنام پیروز شدنی نیست. پس از ۱۶ سال جنگ، هیچ نوری در انتهای این تونل تاریک دیده نمیشود. حکومت دست نشانده ما در افغانستان فاسد، بی کفایت، قبیله‌ای، فرقه‌ای، وحشی و منفور است. سربازان خیالی صفوف نیروهای مسلح افغان را پر میکنند، تولید تریاک به شدت افزایش یافته است و انتخابات تحت تاثیر فساد گسترده است.
مقاله نویس ‘واشینگتن تایمز’ تصریح کرد: افغانستان ارزش شکسته شدن استخوان یک سرباز آمریکایی را ندارد و خروج نیروهای مسلح از این کشور امنیت آمریکا را به خطر نمی‌اندازد.
در انتها نیز ‘واشینگتن تایمز’ تصریح کرد: بر خلاف اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما در سال ۲۰۰۹ که به مسخره گرفتن صلح بود، اگر ترامپ به حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان پایان دهد شایسته دریافت جایزه صلح نوبل است.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=15878

Posted by on اردیبهشت ۱۷ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت