ففتا

غنی و عبدالله بترسید از خشم مردم و استعفا دهید

 

 

 

غنی و عبدالله بترسید از خشم مردم و استعفا دهید

برای نجات افغانستان از این وضعیت ناگوار نکات ذیل را بطور پیشنهاد با شما شریک می سازم. اگر مورد پسند شما هست، نظریات خود را با من در میان بگذارید.

۱ـ ادامه وضعیت جاری کشور و دوام عملیات جنگی و درگیری های نظامی بشمول انفجار هولناک وزیراکبرخان که توسط یک موتر تانکر صورت گرفت، عده زیادی از اهالی ملکی و مردم بیگناه و بی دفاع وطن عزیز ما افغانستان به انواع و اقسام مختلف به شهادت می رسند و یا مجروح می گردند.

آبادی ها به ویرانه بدل می شود، دیگر برای هیچ هموطن با درد و پر احساس ما و هیچ انسان آزاده، قطعا قابل پذیرش نیست و ما قاطعانه از اطراف درگیر جنگ، خواهان اعلان عاجل آتش بس و پایان این حالت رقتبار و غم انگیز می باشیم.

۲ـ آغاز مذاکرات طرفین درگیر جنگ بخاطر قطع مخاصمات و عملیات نظامی، رعایت همه قوانین ملی و معتبر بین المللی در قبال اسرای جنگی، حقوق و مصونیت اهالی ملکی و غیره، بخاطر نجات ملت مظلوم افغانستان، از خواست های اساسی و عمده ما باید باشد.

۳ ـ چون نیروهای موجود خارجی در چوکات قوای ایتلاف بین المللی یا ناتو در افغانستان متاسفانه در این چند سال اخیر بجای استقرار ثبات و آوردن امنیت، خود به یک نیروی مخرب جنگی تبدیل گردیده اند که در اثر عملیات نظامی و اقدامات جنگی آنها، هموطنان بیگناه ما روزانه در مناطق مختلف کشور دچار خسارات انسانی و مالی می گردند.

این تلفات باعث ایجاد حساسیت های شدید و نارضایتی های ملی ما افغانستانی ها از این مدعیان صلح و دمکراسی شده است. فلهذا، از جامعه جهانی بخصوص سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن سازمان مصرانه خواهان معاوضه این نیروهای نظامی ـ جنگی، به نیروهای بیطرف حافظ صلح از کشورهای بی طرف اسلامی و غیر منسلک، زیر نظر سازمان ملل متحد در افغانستان می باشیم تا باشد با استقرار این نیروها، بهانه ها و دلایل مداخلات کشورهای همسایه در امور افغانستان عزیز و مخالفین مسلح دولت فعلی که انفجارات و اقدامات انتحاری آنها، باعث شهادت و صدمات مردم ملکی و اهالی بیگناه افغانستان گردیده اند به کلی قطع و دفع گردد.

۴ـ بن بست جاری نظامی و شکست پلان ها و برنامه های اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی نیروهای خارجی مستقر در افغانستان و حیف و میل و برباد شدن میلیاردها دالر پول های کمکی و مساعدت های جامعه جهانی برای افغانستان، خود یک صفحه تاریک دیگر می باشد که عمیقا “ایجاب بازنگری و تجدید نظر جامعه جهانی و کشورهای قدرتمند و دخیل در جریانات افغانستان را می نماید.

با درنظر داشت این حقایق تلخ و جریانات تاسف بار جاری در افغانستان از همه کشورهای جهان، بخصوص کشورهای صاحب نفوذ اروپایی چون آلمان و فرانسه و نمایندگی سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی، می خواهیم تا با دایر نمودن یک کنفرانس بزرگ بین المللی، زیر نظر سازمان ملل متحد، مبتکر این بازنگری و تجدید نظر سیاسی و نظامی در قضیه خونبار افغانستان مظلوم گردند.

۵ـ همچنان، پیرامون تدویر یک کنفرانس بین المللی برای بررسی قضیه جاری افغانستان، از کشورهای صلح خواه بخصوص جرمنی تقاضا می نماییم تا در این کنفرانس با دعوت از نمایندگان اطراف درگیر جنگ افغانستان (نیروهای ایتلاف بین المللی و مقاومت مسلح ملی) به میز مذاکره، جهت رسیدن به توافق قابل قبول همه اطراف قضیه و آغاز پروسه حل سیاسی معضله افغانستان، صادقانه همکاری نماید.

۶ـ از رهبران بی کفایت و ناعاقبت اندیش فعلی افغانستان مصرانه و با کمال صمیمیت خواهان آن هستیم تا با در نظر داشت حساسیت و باریکی قضیه جاری افغانستان و با درک وجیبه و رسالت ملی و تاریخی خویش بخاطر نجات وطن از این حالت رقتبار جنگ و خونریزی، کشت و کشتار و بخصوص به منظور اعاده صلح و ثبات و استقرار امنیت و حاکمیت واقعی قانون و برای نجات میهن از مداخلات ناروای بیگانگان اعم از کشورهای دور و نزدیک و همسایه و بمنظور رهانیدن افغانستان عزیز از شر و مصیبت تجزیه و تخریب بنای وحدت ملی آن توسط بیگانگان، حاضر گردند تا با دعوت یک شورای بزرگ واقعا “ملی واسلامی منتخب” تصمیم سرنوشت ملت عزیز افغانستان را به خود ملت گذاشته، از وظیفه ننگینی که حالا دارند استعفا نمایند تا ملت بعد از استعفای اینها مسوولین خود را تعیین نمایند.

۷ـ تقاضای جدی ما از کشورهای همسایه این است تا نه تنها از مداخلات در امور داخلی کشور و تجهیز و اعزام نیروهای مسلح افغانستانی و غیر افغانستانی به داخل خاک کشور ما، جدا ابا ورزند، زیرا ادامه جنگ و خونریزی سبب کشتار ملت ما و تخریب بیشتر وطن ما می گردد. همچنان بخاطر تحقق یک منطقه امن برای همه و ایجاد امنیت در افغانستان، صمیمانه و صادقانه با ملت ما و جامعه جهانی همکاری نمایند.

۸ـ هر نوع تشبثات غیر ملی، جبهه سازی های مقطعی، همدیگر بخشی ها، خود بخشی ها و زیر پا گذاشتن حقوق بر حق قربانیان جنگی را توسط گروه ها و سازمان های افغانی جدا مردود دانسته، محاکمه همه جنایتکاران جنگی افغانستان را در سطح ملی تقاضا داریم. در غیر آن موسسه ملل متحد مکلف است با پیروی از سوابق و تجارب کاری خود در سطح بین المللی، اقدام لازم را برای محاکمه جنایتکاران جنگی افغانستان روی دست گیرد.

۹ـ از جامعه بین المللی خواهان مسدود گردیدن عاجل و فوری همه زندان های کشورهای خارجی در داخل افغانستان و همچنان لغو و انحلال زندان های خصوصی گروه های افغانی می باشیم.

۱۰ـ از هموطنان و دانشمندان دلسوز و با درد و درک در هر کجایی که هستند، خواهش می نماییم که با قلم و قدم و از هر طریق ممکن در پروسه ختم جنگ، قطع مداخلات، انفاذ آتش بس، آوردن صلح، استقرار ثبات و امنیت در کشور و کنار گذاشتن رهبران حکومت وحدت ملی در راه تشکیل شورای بزرگ و تصمیم گیرنده ملی در داخل افغانستان، صمیمانه و صادقانه تشریک مساعی نموده، برای نجات ملت خویش پیشگام و با ما همنوایی و همراهی نمایند.

از طریق رسانه ها، مارش ها و میتنگ ها بشکل مسالمت آمیز تلاش گردد تا رهبران حکومت وحدت ملی مجبور به استعفا شوند، در غیر آن مردم از راه های ممکن بخاطر کنار زدن این رهبران اقدامات جدی روی دست خواهند گرفت.

احمد سعیدی

Short URL: http://www.turklar.com/?p=15928

Posted by on خرداد ۱۱ ۱۳۹۶. Filed under تازه ها, مقالات. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت