ففتا

پترائوس: میزبانی قطر از حماس و طالبان به درخواست آمریکا بود

 

 

 

 

 

پترائوس: میزبانی قطر از حماس و طالبان به درخواست آمریکا بود

مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اعلام کرد که قطر بنا به درخواست آمریکا از هیئت‌های حماس و طالبان میزبانی کرده است.

به گزارش ایسنا، ژنرال دیوید پترائوس، مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه با مجله فرانسوی “ژورنال دو دیمانش” اعلام کرد که  شرکای ایالات متحده باید به یاد داشته باشند که قطر با درخواست آمریکا میزبان هیئت‌هایی از جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و طالبان افغانستان شد.

وی خاطرنشان کرد که قطر میزبان فرماندهی عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه را برعهده دارد.

وی گفت: ایران دوست ایالات متحده نیست ما مسئولیت رویارویی با تلاش‌های ایران را در منطقه را برعهده داریم و این کار را با همکاری شرکایمان در خلیج (فارس) انجام می‌دهیم و آنها نیز بدون عیب نیستند.

در همین حال، خبرنگار الجزیره گزارش داد که سخنان پترائوس در این شرایط کنونی نشانگر مشغله بسیار نسبت به رخدادهای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و پیامدهایی است که محاصره قطر توسط عربستان، امارات و بحرین بر امنیت ملی آمریکا بر جای می‌گذارد.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که سخنان پترائوس پیامی به برخی از طرف‌ها در دولت آمریکا است.

 

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16057

Posted by on تیر ۱۴ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت