ففتا

ارگ در حال مهندسی جامعه مدنی است

 

 

 

 

ارگ در حال مهندسی جامعه مدنی است

مهندسی انتخاب نمایندگان جامعه مدنی در برنامه OGPA توسط ارگ ریاست جمهوری:
ارگ ریاست جمهوری نه تنها فعالیت های ساختارهای دولتی را به انحصار دارد بلکه به تازگی با طرح برنامه های مختلف سعی در ایفا نمودن نقش ساختارهای جامعه مدنی در افغانستان دارد تا دیگر هیچ ساختار انتقادی و بیطرف در مقابلش وجود نداشته باشد.

جامعه مدنی ساختارهای مستقل بی طرف و مسلکی بوده که وابسته به افکار عامه و ارزش های مدنی می باشد که نقش انتقادی و نظارتی اش میتواند به حکومتداری خوب کمک بسزایی نماید اما امروز ارگ ریاست جمهوری با سوء استفاده از مهره هایش در نهادهای جامعه مدنی نشان داد که در صدد تضعیف ساختاری به نام جامعه مدنی در بیرون از چوکات حکومت هستند.

انتخاب نمایندگان جامعه مدنی توسط حکومت در برنامه های این و آن عاری از غرض نخواهد بود که ممکن بی اعتمادی و چند پارچگی را میان نهادهای جامعه مدنی ایجاد نماید.
نمایندگانی که توسط حکومت و از مجرای ارگ ریاست جمهوری بر اثر یک برنامه کاملا مهندسی شده برای برنامه های مختلف انتخاب می گردند به هیچ عنوان مورد تایید ساختارهای بیطرف و مستقل مدنی نمی باشد و ترجیج بر این است که با موجودیت ساختارها و شبکه های بزرگ مدنی نمایندگان جامعه مدنی از مجرای این شبکه ها انتخاب گردند.

حرف آخر اینکه موثریت ساختارهای جامعه مدنی در فضای چنین بسته و غرض آلود ناامید کننده بوده و حتی دو طرح قانون اجتماعات و تظاهرات و قانون جرایم انترنتی از سوی حکومت ابزاری جدید برای سرکوب نمودن صدای مردم خواهد بود.

نعیم نظری

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16082

Posted by on تیر ۲۲ ۱۳۹۶. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت