ففتا

سردرگمی پناهجویان افغانستانی مسیحی در اروپا

 

 

 

سردرگمی پناهجویان افغانستانی مسیحی در اروپا
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۳    ۱۳۹۶/۴/۲۵ کد خبر: ۱۳۵۹۳۰ منبع: پرینت

نه راه پیش دارند و نه راه پس.

دو سال از بحران پناهجویی در اروپا می گذرد و آهسته آهسته روی دیگر این بحران دامنگیر پناهجویان و کشورهای اروپایی شده است. هزاران پناهجو پس از رسیدن به کشورهای اروپایی به ویژه سویدن و آلمان برای ماندن در این کشورها تغییر دین دادند به این هدف که بمانند و برگردانده نشوند. حال فعالان پناهجویی در سویدن می گویند که ده ها تن از این پناهجویان در خطر اخراج اجباری قرار گرفته اند. موضوعی که به گفته این فعالان صد درصد به مرگ این دسته از پناهجویان منجر خواهد شد.

علی احمد حسینی از پناهجویان افغانستانی در سویدن است که پس از رسیدن در سویدن به مسیحیت گرویده است. به گفته خودش فامیل و حتی مردم زادگاه اش در افغانستان از این موضوع آگاه شده اند. آقای حسینی می گوید که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ به سویدن امد و بلافاصله در کلیسا به مسیحیت گرویده است و برای ماندن در این کشور به آموزش زبان سویدنی پرداخته است. او به برخی از خبرنگاران گفته است: حالا در افغانستان هیچ جای امنی برای من وجود ندارد، اگر دیپورت شوم اول که خانواده ام من را نخواهند پذیرفت و دوم قومم، نزدیکانم و همسایه های مان من را خواهند کشت. او می گوید که اداره مهاجرت در نخستین مصاحبه اش برای او جواب رد داده و گفته است که باید به افغانستان برگردد.

جمعه لومانی، معاون اتحادیه شمامه و صلصال و از فعالان پناهجویی در استکهلم سویدن می گوید تعداد زیادی از پناهجویان که تغییر دین داده و مسیحی شده اند در خطر اخراج اجباری قرار دارند.

در اسلام برای کسانیکه از این دین تغییر عقیده می دهند جزایی سنگین را در نظر گرفته است. قوانین افغانستان نیز مجازات سخت و سنگینی را برای کسانیکه تغییر دین می دهند پیشبینی کرده است. جمعه لومانی می گوید که تعداد افغانستانی هایی که به دین مسیحیت گرویده اند به حدی زیاد است که به گفته او آنها به فکر این شده که باید کلیسای جداگانه داشته باشند.

علی احمد حسینی می گوید که ترس از اخراج شدن خواب را از چشمان اش گرفته است و به روزی فکر می کند به دست طالبان و یا هم فردی بیفتد که بداند او مسیحی شده است. شمار افغانستانی هایی که در آلمان به مسیحیت گرویده اند به مراتب بیشتر از سویدن می باشد.

پناهجویان مسیحی اروپا مهاجرت

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16107

Posted by on تیر ۲۵ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت