ففتا

افزایش تردیدهای ترامپ؛ واشنگتن این‌بار خروج سربازان آمریکایی از افغانستان را بررسی می‌کند

 

 

 

افزایش تردیدهای ترامپ؛ واشنگتن این‌بار خروج سربازان آمریکایی از افغانستان را بررسی می‌کند

رسانه‌ آمریکایی در گزارشی نوشت که دونالد ترامپ به دلیل تردید در اعزام سربازان بیشتر به افغانستان احتمال خروج سربازان آمریکایی از این کشور را نیز بررسی می‌کند.

 با وجود گذشت ۶ ماه از روی کار آمدن ترامپ، هنور استراتژی واشنگتن در قبال افغانستان اعلام نشده و به گفته کارشناسان دلیل این تاخیز نیز سردرگمی مقامات ارشد آمریکایی در تعیین استراتژی برای این کشور است.

هنوز مقامات ارشد در کاخ سفید نتوانسته‌اند بر سر تاثیرگذاری اعزام حدود چهار هزار سرباز تازه‌نفس آمریکایی به افغانستان به تفاهم برسند، به همین دلیل کاخ سفید احتمال خروج کامل سربازان این کشور از افغانستان را نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.

روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی در کاخ سفید نوشت: پرسش اینجاست که آیا واقعا دولت و رئیس‌جمهور می‌خواهند حضور آمریکا در افغانستان حفظ شود؟

این مقام آمریکایی افزود: «اگر ما نتوانیم حضور درازمدت در افغانستان داشته باشیم، حضور کوتاه‌مدت ما هیچ نفعی برای آمریکا ندارد بنابراین بهتر است از افغانستان خارج شویم».

دونالد ترامپ که در دوران رقابت‌های انتخاباتی برای ریاست جمهوری آمریکا نیز گفته بود سربازان کشورش را از افغانستان خارج خواهد کرد هنوز هم برای حفظ حضور نظامی آمریکا در افغانستان قانع نشده است.

وی در دیداری که قبل از این با کهنه سربازان آمریکایی در کاخ سفید داشت تصریح کرد که نمی‌داند چرا با گذشت ۱۶ سال جنگ، سربازان آمریکایی هنوز در افغانستان درگیر هستند.

این در حالی است که اخیرا «جیمز کارفانو» کارشناس امنیت ملی و مشاور دونالد ترامپ به روزنامه «نیویورک‌تایمز» گفته بود که دونالدترامپ حالا به اهمیت ماموریت آمریکا در افغانستان پی برده است و این ماموریت را بصورت درست آن انجام خواهیم داد.

با این وجود وزیر دفاع آمریکا گفته بود که قرار است استراتژی واشنگتن در قبال افغانستان تا اواسط ماه جولای اعلام شود اما امروز آخرین روز جولای است و مقامات آمریکایی هنوز در سردرگمی بسر می‌برند.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته از تمایل این وزارتخانه برای شروع گفت‌وگوهای صلح با طالبان خبر داد.

 

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16155

Posted by on مرداد ۱۱ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت