ففتا

«جان مک کین»: روسای جمهور آمریکا مسئول شکست در افغانستان هستند

 

 

 


«جان مک کین»: روسای جمهور آمریکا مسئول شکست در افغانستان هستند

یک سناتور ارشد جمهوریخواه در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر لزوم برکناری ژنرال «نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان تصریح کرد که رؤسای جمهور آمریکا مسئول شکست در افغانستان هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از «سی.ان.ان»؛ رئیس جمهور آمریکا اخیرا در جلسه با تیم امنیت ملی خود از پیشروی طالبان در افغانستان و آماده نشدن استراتژی مناسب برای این کشور ابراز ناخرسندی کرد و بارها نیز گفته است که ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان باید به دلیل ناکامی در این کشور برکنار شود.

اظهارات ترامپ مبنی بر برکناری ژنرال نیکلسون، واکنش فوری «جان مک‌کین» سناتور ارشد جمهوریخواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا را برای حمایت از وی در پی داشت.

مک‌کین تصریح کرد: نیکلسون اعتماد و تحسین کسانی که با وی خدمت کرده‌اند را دارد و اطمینان کامل من را نیز به دست آورده است.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ژنرال نیکلسون ۶ ماه پیش درباره اینکه آمریکا در افغانستان در وضعیت پیروزی قرار ندارد هشدار داده بود.

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا افزود: دلیل شکست آمریکا در افغانستان، عدم سیاست موفقیت‌آمیز و راهنمایی استراتژیک واشنگتن در طول سالیان دراز است که در اولین ماه‌های این دولت جدید نیز ادامه یافت.

مک کین تاکید کرد: روسای جمهور آمریکا مسئول شکست در افغانستان هستند.

پیش از این نیز مک‌کین با انتقاد از دولت ترامپ گفته بود که پس از گذشت ۶ ماه رئیس جمهور آمریکا نتوانسته استراتژی خود را برای افغانستان آماده کند.

وی حتی هشدار داده بود که اگر دولت ترامپ بزودی موفق به تعیین استراتژی موفقی برای افغانستان نشود، سنای این کشور استراتژی خود را به آن‌ها تحمیل خواهد کرد.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16201

Posted by on مرداد ۱۷ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت