ففتا

سیاست‌های واشنگتن درجنوب آسیا تغییر نمی‌کند

 

 

 

 

 

سیاست‌های واشنگتن درجنوب آسیا تغییر نمی‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد،«آلیس ویلز» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان در سفر خود به اسلام‌آباد گفت: سیاست واشنگتن در منطقه جنوب آسیا تغییر نخواهد کرد.

وی افزود: از خاک پاکستان نباید علیه سایر کشورها استفاده شود و تروریست‌ها نباید عملیات‌های خود را در این کشور طراحی کنند.

آلیس ویلز در یک سفر تشریفاتی به اسلام‌آباد با مقامات کابینه جدید این کشور ملاقات کرد.

ویلز تأکید کرد: به دنبال گسترش تجارت و همکاری امنیتی بر پایه منافع دوجانبه با پاکستان هستیم و سیاست ما تغییر نکرده است.

به گزارش داون،وی افزود: صلح و ثبات در افغانستان برای آمریکا از اهمیت زیادی برخودار است.

آلیس ویلز در سفر ۲ روزه خود به اسلام‌آباد با «خواجه آصف» وزیر امور خارجه جدید پاکستان، «تهمینه جنجوعه» معاون وزیر امور خارجه، «اسحاق دار» وزیر اقتصاد و ژنرال «زبیر حیات» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور ملاقات کرد.

ترامپ، آلیس ویلز را که تجربه ۲۸ سال کار در بخش خدمات خارجی را دارد به عنوان نماینده ویژه در امور پاکستان و افغانستان انتخاب کرد.

آلیس ویلز تجربه زیادی درباره پاکستان دارد و به عنوان دیپلمات در این کشور خدمت کرده است.

انتخاب نماینده ویژه آمریکا در امور پاکستان و افغانستان در حالی انجام می‌شود که مقامات آمریکایی برای تعیین سیاست در قبال اسلام‌آباد دچار اختلاف هستند.

سفر نماینده ویژه آمریکا به اسلام‌آباد در حالی صورت می‌گیرد که افغانستان بارها پاکستان را به حمایت از تروریسم متهم و خواستار برچیده شدن مخفی‌گاه شبه‌نظامیان از خاک این کشور شده است.

ارتش پاکستان با رد اتهامات کابل اصرار دارد که تروریست‌ها در خاک افغانستان مخفی شده‌اند و این کشور نباید به خاطر ضعف در مبارزه با تروریسم اسلام‌آباد را متهم کند.

 

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16224

Posted by on مرداد ۲۱ ۱۳۹۶. Filed under تازه ها, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت