ففتا

خروج آمریکا از افغانستان با از دست دادن جایگاه «ابرقدرت جهانی» همزمان شده است

 

 

 


خروج آمریکا از افغانستان با از دست دادن جایگاه «ابرقدرت جهانی» همزمان شده است

سناتور روسی در واکنش به احتمال خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان اعلام کرد که آمریکا در حالی نیروهای خود را از افغانستان خارج خواهد کرد که در حال از دست دادن جایگاه خود به عنوان ابرقدرت جهانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «الکسی‌پوشکوف» سناتور روسی در صفحه رسمی خود نوشت که شایعاتی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان وجود دارند.

وی افزود: جنگی را که «جورج بوش» آغاز کرد، «بارک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا قول پایان آن را داد اما با فریب همه هرگز به خروج از افغانستان نقطه پایان نگذاشت.

به گفته این سناتور روسی، سیاست‌های دونالدترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا نیز در افغانستان شکست خورده است و این کشور نیز در آستانه از دست دادن جایگاه خود به عنوان ابرقدرت جهانی قرار گرفته است.

پوشکوف در حالی این اظهارات را عنوان کرده است که قبل از این «کابلوف» نماینده پوتین و مقام وزارت خارجه این کشور نیز گفته بود که آمریکا و ناتو در مبارزه با تروریسم در افغانستان کاری از پیش نمی‌برند.

وی گفته بود که روسیه برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان عجله ندارد اما آمریکا و ناتو شکست خورده و باید از افغانستان خارج شوند.

اخیرا طرح احتمالی واشنگتن برای واگذاری مدیریت جنگ افغانستان به شرکت‌های امنیتی از جمله «بلک‌واتر» حساسیت مقامات روسی را نیز برانگیخته است زیرا این شرکت‌ها، قراردادی کارهای کثیف سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا محسوب می‌شوند که حتی از قانون فدرال حکومت آمریکا نیز پیروی نمی‌کنند.

در ادامه سردرگمی آمریکا و چاره جویی برای پیروزی در جنگ شکست خورده افغانستان،  ژنرال «ماتیس» وزیر دفاع آمریکا گفته که همه گزینه‌ها از جمله خروج کامل، واگذاری جنگ به شرکت‌های امنیتی و یا اعزام نظامیان بیشتر، در دست بررسی قرار دارند.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16282

Posted by on مرداد ۲۸ ۱۳۹۶. Filed under تازه ها, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت