ففتا

تعهدات متقابل اتمر و حکمتیار برعکس شده است

 

 

 


تعهدات متقابل اتمر و حکمتیار برعکس شده است

هرچند میان حزب اسلامی حکمتیار و شورای امنیت حنیف اتمر اختلافاتی وجود دارد، اما این اختلاف ها در حدی نیست که وجوه اشتراک شان را تحت الشعاع قرار دهد.
در این اواخر حکمتیار از پیمان شکنی های دولت عصبی شده و دست به تحرکات بیشتری علیه مخالفان ارگ زده است تا توجه ارگ را بیشتر جلب کرده و تمامی وعده های ارگ به وی به تحقق عملی برسد.
قرار توافق بین حکمتیار و حنیف اتمر، پنجصد نفر نظامی باید برای حکمتیار تجهیز و پرداخت حقوق مالی می شد ولی تا کنون دولت دوصد نفر را اجرا نموده است.
قرار بود مخارج فعالیت های حزبی حکمتیار از جانب دولت پرداخت شود که قسمتی از آن پرداخت شده است.
قرار بود یک مبلغ پول بخاطر مصارف دفتر و افراد اطراف از طرف دولت داده شود ولی داده نشده و حتی گفته می شود که کارمندان دفترش از هزینه خودشان غذا می خورند.
در عوض جناب حکمتیار تعهد کرده بوده که به کارهای نظامی گری و خشونت زایی دست نمی زند و سلاح های خود را تسلیم می کند، ولی او این کار را نکرده و حتی گفته می شود شمار زیاد فرماندهان خود را در حوزه شرق بخاطر حفظ سلاح های شان بنام ناراضی پهلوی طالبان روان کرده است.
حکمتیار بر خلاف تعهدات کاغذی دست به اختلافات و تشنج زایی زده و اختلافات قومی و زبانی را بیشتر دامن می زند و فرماندهان تاجیک را ریشخند می کند و آنها را در مناطق شان علیه مردم خودشان جنگ می اندازد. مانند فرمانده بشیر چاه آبی و دانشی از ارگو که گفته می شود اعضای حزب اسلامی حکمتیار هر روز وضعیت امنیتی ارگوی بدخشان را بطرف وخامت و ناامنی سوق می دهند و این کار ها را قصدی در شمال انجام می دهند ورنه در حوزه جنوب هم جمعیت حضور دارد اما آنجا چنین کاری نمی کنند و این مسله را عقده های قوم گرایی درونی حکمتیار می دانند.
حکمتیار این تحرکات را بخاطر جذب کمک های بیشتر از ارگ و خارجی ها انجام می دهد.
با استفاده از اطلاعات هارون سمرقندی

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16344

Posted by on شهریور ۹ ۱۳۹۶. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت