ففتا

بازگشت جنگجویان داعش ۵ ماه پس از انفجار مادر بمب آمریکا در افغانستان

 

 

 


بازگشت جنگجویان داعش ۵ ماه پس از انفجار مادر بمب آمریکا در افغانستان

در حالی که حدود پنج ماه از استفاده «مادر بمب» در افغانستان می‌گذرد، افسر ارتش آمریکا مستقر در افغانستان خبر داده است که جنگجویان داعش به مواضع خود در محل اصابت این بمب بازگشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از «دیلی کالر»، جنگجویان داعش شاخه خوراسان پس از استفاده «مادر بمب» آمریکا علیه این گروه تروریستی بار دیگر به تونل‌های خود بازگشتند.

برخی رسانه‌ها در پی استفاده از این بمب از کشته شدن حدود ۱۰۰ جنگجوی داعش خبر دادند و آن را پیروزی بزرگی برابر این گروه تروریستی دانستند.

سرگرد «ریچارد اندرسون» مسئول مشاوره به نیروهای امنیتی افغان گفت که جنگجویان داعش به مواضع خود که مورد اصابت «مادر بمب» قرار گرفته بود، بازگشته‌اند.

گفتنی است که استفاده از این بمب اعتراض شدید برخی مقامات افغان از جمله «حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان را در پی داشت.

ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان اما استفاده از این بمب را برای از بین بردن شبکه تونلی داعش موجه دانسته بود و آن را «سلاحی مناسب» برای «هدف معین» اعلام کرده بود.

این در حالی است که اخیرا «دانا وایت» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: شرایط در افغانستان در رابطه با داعش بهبود نیافته است.

وی افزود که آمریکا باید این گروه را شکست دهد و بر روی این هدف متمرکز باشد.

کرزی پس از استفاده از این بمب حدود ۹ هزار کیلویی اظهار کرد که آمریکا افغانستان را به آزمایشگاه تسلیحات نظامی خود مبدل کرده است.

وی در ادامه نیز تصریح کرده بود که حضور آمریکا و گسترش تروریسم در افغانستان نگران‌کننده است و داعش را «محصول» و «عامل» آمریکا دانسته بود.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16408

Posted by on شهریور ۱۴ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت