ففتا

جنگ آفرینی در افغانستان طی ۱۰ سال گذشته ۷۶ هزار قربانی غیر نظامی برجا گذاشت

 

 

 

 


جنگ آفرینی در افغانستان طی ۱۰ سال گذشته ۷۶ هزار قربانی غیر نظامی برجا گذاشت

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) گزارش داد که در ده سال اخیر حدود ۷۶ هزار غیرنظامی افغان در این کشور کشته شده‌اند.

براساس گزارش یوناما، از سال ۲۰۰۷ میلادی تا ماه اگوست سال جاری، حدود ۷۶ هزار فرد ملکی در افغانستان کشته و زخمی شدهاند.

این در حالی است که پس از حدود شش ماه بررسی، رئیس‌جمهور آمریکا استراتژی جدید این کشور در قبال افغانستان را اعلام کرده و از اعزام نظامیان بیشتر به این کشور نیز خبر داده است.

ترامپ در سخنرانی اعلام استراتژی خود اظهار داشت: بر خلاف خواست اولیه‌اش خواستار حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان و اعزام نظامیان بیشتر به این کشور است.

وی دلیل خود از این اقدام را جلوگیری از استفاده گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح دولت از خلاء بوجود آمده اعلام کرد.

به گزارش ماموریت «حمایت قاطع» از آغاز حمله آمریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱، تاکنون ۳ هزار و ۴۸۰ نظامی خارجی  در این کشور کشته شدند که از این میان دو هزار و ۳۴۶ نفر از آنها را نظامیان آمریکایی تشکیل می‌دهند.

گفتنی است که بخشی از استراتژی ترامپ افزایش حملات هوایی در افغانستان است و در ماه‌های اخیر نیز شمار تلفات غیرنظامیان در نتیجه این حملات نیز افزایش یافته است.

 

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16463

Posted by on شهریور ۲۱ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت