ففتا

امریکا به زودی در مورد دفتر طالبان در قطر ‘تصمیم می‌گیرد

 

 

 

امریکا به زودی در مورد دفتر طالبان در قطر ‘تصمیم می‌گیرد

جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا گفته است که کاخ سفید به زودی در مورد اینکه آیا دفتر طالبان در قطر باز باشد، تصمیم می‌گیرد.

آقای متیس دیروز، سه شنبه ۱۱ میزان، به کمیته‌ی خدمات مسلحانه‌ی سنای امریکا گفت که در حال بررسی است که بداند چه کسی از گروه طالبان، که پارچه پارچه شدن آن در حال افزایش است، نمایندگی می‌کند.

او افزود: “از ده روز به این سو سه مرتبه با ریکس تیلرسون وزیر خارجه روی این مورد گفت‌وگو کردیم.” سپس افزود که تیلرسون “می‌خواهد به یقین برسد که آیا ما نمایندگان واقعی را در دفتر قطر داریم یا اینکه فقط یک دفتر است”.

حدود یک هفته پیش روزنامه‌ی بریتانیایی گاردین نوشت که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در دیدارش با اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان از آقای غنی خواسته است که دفتر طالبان در قطر را مسدود کند.

آقای غنی این موضوع را “شایعه” خواند و گفت که هیچ رایزنی در مورد این دفتر میان او و آقای ترامپ صورت نگرفته است.

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ پس از اعلام راهبرد نظامی جدیدش برای افغانستان و آسیای میانه، تلاش‌های نظامی را در افغانستان در پیوند به مبارزه با هراس‌افگنی افزایش داده است.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16612

Posted by on مهر ۱۲ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت