ففتا

مایک پنس در پی اقدام اعتراضی فوتبالیست‌های آمریکایی ورزشگاه را ترک کرد

 

 

 

مایک پنس در پی اقدام اعتراضی فوتبالیست‌های آمریکایی ورزشگاه را ترک کرد

مایک پنس برای حمایت از تیم ایندیاناپولیس به ورزشگاه رفته بودحق نشر عکس@VP/TWITTERImage captionمایک پنس برای حمایت از تیم ایندیاناپولیس به ورزشگاه رفته بود

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، در واکنش به اعتراض نمادین عده‌ای از بازیکنان دو تیم فوتبال آمریکایی که در جریان پخش سرود ملی ایالات متحده به جای ایستادن و خواندن سرود، زانو زده و به زمین خیره شده‌اند، ورزشگاه را ترک کرده است.

مایک پنس روز یکشنبه (۸ اکتبر) با صدور بیانیه‌ای اقدام این ورزشکاران را به عنوان “بی احترامی به سربازان و پرچم آمریکا” محکوم کرد.

این واقعه در آستانه بازی دو تیم فوتبال آمریکایی از سانفرانسیسکو و ایندیاناپولیس در ورزشگاه ایندیاناپولیس، مرکز ایالت ایندیانا رخ داد. آقای پنس پیشتر فرماندار ایندیانا بود و برای تشویق تیم مورد علاقه خود (کولتس) به ورزشگاه رفته بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در شبکه توییتر از اقدام معاون خود دفاع کرده و نوشته است که به مایک پنس توصیه کرده بود که در صورت مشاهده اقدام اعتراضی بازیکنان، خود به نشانه اعتراض فورا محل را ترک کند.

این تازه ترین رویارویی آقای ترامپ و معاونش با بازیکنان لیگ ملی فوتبال آمریکا (ان‌اف‌ال) است.

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه (۲۲ سپتامبر) در یکی از نطق های خود در مورد ان‌اف‌ال گفت ورزشکارانی که در زمان نواختن سرود ملی آمریکا زانو می زنند باید اخراج شوند.

اشاره آقای ترامپ به مجموعه‌ای از اعتراض‌های جنجال‌برانگیز مرتبط با مسائل نژادی بود که با حرکت اعتراضی کالین کپرنیک، بازیکن سیاهپوست راگبی از سال گذشته آغاز شد.

منتقدان، آن اظهارات دونالد ترامپ را “توهین آمیز” و “تفرقه آمیز” دانسته و به طور گسترده به آن واکنش نشان داده اند.

طی دو هفته گذشته شماری از ورزشکاران برجسته فوتبال و بسکتبال از جمله لبرون جیمز، ستاره بسکتبال و بروس مکسویل، بازیکن سرشناس بیس‌بال صحبت‌های رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کرده اند.

همچنین بازیکنان ان‌اف‌ال در بازی های سراسر کشور به نشانه سرپیچی و همبستگی، هنگام پخش سرود ملی زانو زدند و دست به سینه ماندند.

تیم استیلرز پیتزبورگ در بازی اخیر خود به کلی از حاضر شدن در مراسم اجرای سرود ملی در مقابل شیکاگو برز سر باز زد و اعضای تیم شیکاگو برز هم با حلقه کردن بازوها در کنار میدان ایستادند.

Buffalo Bills players kneel during the American National anthem before an NFL game against the Denver Broncos, 24 September 2017حق نشر عکسGETTY IMAGES

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16637

Posted by on مهر ۱۷ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت