ففتا

مخالفت آمریکا با تحقیق دیوان کیفری بین‌المللی در افغانستان درباره نظامیان آمریکایی

 

 

 

مخالفت آمریکا با تحقیق دیوان کیفری بین‌المللی در افغانستان درباره نظامیان آمریکایی

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ آمریکا اعلام کرد با هر گونه تحقیق دیوان کیفری بین المللی در افغانستان که نیروهای آمریکایی نیز در آن دخیل باشند، مخالفت می کند.
میشل سیسون معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت که به بررسی اوضاع لیبی و همچنین فعالیت های دیوان کیفری بین المللی اختصاص یافته بود، در حضور فاتو بنسودا دادستان این نهاد قضایی بین المللی اعلام کرد :ما فکر نمی کنیم که تحقیقات دیوان کیفری بین المللی بتواند به روند صلح و عدالت در افغانستان کمک کند.
سیسون تصریح کرد آمریکا بر این عقیده است که هرگونه تحقیق یا فعالیت دیوان کیفری بین المللی در خصوص پرسنل آمریکایی در افغانستان کاملا ناموجه است. وی افزود آمریکا کاملا به رعایت قوانین بین المللی پایبند است و خود نیز از یک سیستم تحقیقات ملی بسیار قوی برخوردار است.
دولت آمریکا اساسنامه رم را که پیمان تاسیس دیوان کیفری بین المللی محسوب می شود، امضا نکرده است. این پیمان در سال ۱۹۹۸ امضا شد و چهار سال بعد به اجرا گذاشته شد.

Short URL: http://www.turklar.com/?p=16943

Posted by on آبان ۲۳ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2017 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت