ففتا

اعتراض به کتاب ” آذربایجان ترک نیست” در نمایشگاه کتاب تبریز

اعتراض به کتاب ” آذربایجان ترک نیست” در نمایشگاه کتاب تبریز
اؤیرنجی سسی: در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز به مسئولین غرفه انتشارات ” ایران شناخت ” اعتراض شد.
به گزارش واحد رصد اخبا راؤیرنجی سسی به نقل از تبریز سسی، غرفه مذکور اقدام به فروش کتابی تحت عنوان ” آذربایجان ترک نیست (ترک زبان است) ” نموده است که سبب اعتراض بسیاری از مراجعه کنندگان واقع گردیده است.آذربایجان ترک نیستمسئولین غرفه سعی بر آن دارند با نظریه‌های غیر منطقی و غیرعلمی طبق نوشته شده در کتاب فوق، ذهن شهروندان را مخدوش کنند که خوشبختانه آگاهی‌ شهروندان از هویت و تاریخ خود سبب چنین اعتراض‌ها را در پی داشته است.
غرفه انتشارات ” ایران شناخت ” در سالن “پروین اعتصامی” شماره ۶۵ واقع گردیده است.گفتنی است کتاب یاد شده نوشته کیامهر فیروزی ( ظاهرا اهل خلخال ساکن تهران) می‌باشد که از سوی انتشارات به‌نگار در سال ۱۳۸۷ منتشر گردیده است.
نویسنده در مقدمه این کتاب بیان می‌دارد که پس از مطالعه کتابی تحت عنوان “نگاهی نوین به تاریخ دیرین ترکهای ایران” به تالیف آقای محمد رحمانی‌فر اقدام به نوشتن چنین اراجیفی نموده است.در این کتاب سعی بر آن شده است با اهانت به تاریخ و شخصیت‌های تاریخی آزربایجان خصوصا با استناد به احمد کسروی ملت آزربایجان را آریایی و آذری خطاب نماید.
در پشت جلد محورهای بحث در این کتاب نیز درج گردیده است: “پان‌ترکیست‌های تجزیه طلب تلاش وافری دارند تا آذربایجان را از نظر نژاد و زبان منفک از تمدن ایران معرفی کنند. لیکن حقیقت امر این است که آذربایجان جزء لاینفکی است از تمدن ایران. نژاد مردم آذربایجان آریایی است و زبان آنان نیز تا قبل از قرن ۴ هجری زبان آذری بوده که البته آن هم گویشی است، از زبان فارسی. تنها از قرن چهارمو به تبع یورش ترکان سلجوقی زبان ترکی در این سرزمین رواج یافته است. آذربایجان در ادوار مختلف تاریخی همواره بخشی سرزمین ایران بوده و نقش بسزایی در تکوین و شکل‌گیری تمدن ایرانی ایفا نموده است.
بسیاری از مورخان، آذربایجان را سرزمین اصلی ایران(ایران ویچ) دانسته‌اند.”خاطر نشان کنیم که دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تبریز از روز دوشنبه ۷ مهرماه ۹۳ برپا و به مدت یک هفته تا ۱۳ مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه ۸۰۰ ناشر داخلی و ۱۲۰ ناشر خارجی از کشورهایی چون ترکیه، آلمان، بلژیک، نروژ، کانادا، لبنان، سوریه و … حضور دارند. این نمایشگاه در پنج سالن مجزا در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تبریز، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به روی علاقه‌مندان باز می‌باشد.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=12542

Posted by on اکتبر 6 2014. Filed under اخبار, اطلاعیه و پیامها, تازه ها, فوتو, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

۲ Comments for “اعتراض به کتاب ” آذربایجان ترک نیست” در نمایشگاه کتاب تبریز”

 1. سعید نسفی

  محترم رییس ففتا ساغ و امان بولینګ نیمه اوچون منی کامندیمنی قبول ایتمی صفحه د ن چیغاریبسیر سیزهم رضا شاهی می سیز ؟؟؟

  • فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

   محترم جناب نسفی السلام و علیکم و رحمت الله
   باور قلینگ که مین سیزدی بیر .طندار قابل اعتماد و قابل احترام بیلر ایدیم اما کوره من که بو ایکینچی مرته دیر که سیز نزاکتسیز سوزلر نینگ استفاده ایتیب و بدون موجب باعث یورک آغریغی بوله سیز.
   سیزنینگ کامینینگیزدی و باشقه کامینت لردی هیچ کیم دی حقی یوق که صفحه دن حذف قیلسه.
   بیر کامینت او زمان حذف بوله دی که اونگه اخلاقسیزلیگ جمله لر بولسه.
   اما اشتباه تخنیکی دن هیچ بیر انسان بیمه ایمس. ممکن قیسی اشتباه تخنیکی یا سیزدن یا بیزدن صورت تاپکن بولسه.
   اما لازم ایمس که سو کورمی اوتی چیقریب و باعث رنجش بیر بیرگه بولسی.
   مین سیزدی کورگنیم هم یاق و تانیشلیگبیز هم یاق که خدا ناخاسته بیر عمل آگاهانه انجام بیرسم.
   موفق بولینگ

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت