ففتا

قابل توجه گردانندگان روزنامه هشت صبح!

از برگهء ریاست دفتر مقام معاونیت اول

foto van Mahmood Dorman.

قابل توجه گردانندگان روزنامه هشت صبح!
پخش اکاذیب به هیچ عنوان نمایانگر وظیفه شناسی از سوی یک روزنامه معتبر دانسته نمی شود. متاسفانه شماری از رسانه‌های غربی و اخیرآ روزنامه هشت صبح به تلاش هایی دست زده است که هدف آن نمی تواند چیزی جز مخدوش جلوه دادن چهره‌های وطندوست و فرزندان صدیق کشور تعبیر شود.

ما در حالی که به آزادی بیان احترام می گذاریم، دروغ پراکنی های هیچ رسانه یی را قابل تحمل نمی دانیم.
ستر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری کشور بارها وفاداری و صداقت خود را در قبال دولت و ملت نشان داده و برای حفاظت از نظام موجود چندین بار در خط مقدم جبهات جنگ در برابر تروریستان و فروخته شدگان پیکار کرده است.
بدین وسیله به اطلاع عموم مردم شرافتمند و هم میهنان وطندوست و آگاه رسانیده می شود که فریب تبلیغات سوء و اخبار نادرستی را که با اغراض خاصی پخش می شود نخورند. جنرال دوستم یکی از ستون های استوار این نظام است و هیچ کسی نمی تواند نقش و اهمیت او را نادیده بگیرد.
حکایت غلطی که درباره ی قطع شدن اعاشه ی محافظان معاونیت اول ریاست جمهوری پخش شده از بنیاد نادرست است.
مسئولیت تامین امنیت معاونیت اول به دوش مدیریت ۱۲ امنیت ملی است و ۲۵۰ کارمند امنیت مشغول تامین امنیت هستند که هیچ تغییری در اعاشه و معاش آنها رونما نشده است. سترجنرال عبدالرشید دوستم هیچگاه خواهان تشکیل قطعه خاص خارج از نظام نبوده و نیست. در سال گذشته ایشان خواهان تشکیل قطعه عملیاتی متشکل از اعضای اردو، پلیس و امنیت ملی شده بودند که این پیشنهاد شان مورد قبول قرار نگرفت و نتیجه اش حادثه شهر کندز بود.
جنرال صاحب دوستم همواره بخاطر مشارکت عادلانه در قدرت تاکید کرده در این راه مبارزه کرده و پیوسته بر آن تاکید خواهد ورزید.
روزنامه هشت صبح در شماره بیست و دوم جدی خود مطلبی در مورد معاون اول ریاست جمهوری نوشته است که سراسر کذب و ادعاست. اگر بر اساس معلومات آن منبع به اصطلاح موثق اش افترا پراگنی میکند بزودی به عنوان یک رسانه ی فرمایشی معرفی خواهد شد.
آقای دوستم به هیچ عنوان طرفدار دودستگی در نظام نیست و نبوده است. روزنامه مدعی شده که جنرال دوستم خواهان تقرر یک شخصیت اوزبیک تبار به عنوان وزیر دفاع می‌باشد، ما طرفدار رعایت حقوق همه اتباع کشور نه تنها در ارگانهای امنیتی بلکه در تمام سطوح حکومت وحدت ملی هستیم.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=14682

Posted by on دی ۲۷ ۱۳۹۴. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت