ففتا

تخریب سیستم برق درشمال، از کابل رهبری می شود

ه‍.ش. ۱۳۹۴ بهمن ۱۴, چهارشنبهiemeg

تخریب سیستم برق درشمال، از کابل رهبری می شود

رزاق مآمون

ویدا «ساغری» این موضوع را از زبان یک «منبع مؤثق» گزارش کرده است.
مافیای تیل و جنراتور عامل اصلی خراب کردن دکل های برق در کابل اند!
منبع موثقی در این رابطه میافزاید که دیشب این گروه جبار وسودجو با اره های بسیاربرقی برای قطع تنه ی دکلهای سالم در ناحیه دکلهای خراب شده رفته اند.
مافیای تیل وجنراتور حتی شرکت برشنا را درصورت ترمیم کردن پایه های برق اخطار داده تهدید به مرگ میکنند!
این درحالیست که طالبان حمله وتخریب منابع وپایه های برق که مال مردم است را رد کرده واطهار میدارند :گروه دزد با استفاده از درگیریها میان انها و دولت وارد منطقه ی پایه های برق شده وانها را تخریب کرده اند.برای اثبات این حاضر ند امنیت کارمندان وانجنیران برق را برای ترمیم دوباره آن بگیرند.
سودجویان ودنبال کننده گان منافع اقتصادی مجرمین وپکه کننده گان اصلی جنگ وفقر درکشورهای چون افغانستان اند!
 
اشاره: سوالی که درذهن بنده وجود دارد این است که ۱۳ سالی که پروژه برق شروع شد، طالبان هیچ گاه، پروسه نصب دکل ها را مانع نشدند و زمانی که برق از مسیر شمال به سوی کابل جریان یافت، طالبان به تخریب ایستگاه های برق اقدام نکردند. حالا با انجام دادن احتمالی چنین کاری، چرا باید گورِ خود از نظر اعتبار و وجهه سیاسی به دست خویش حفر کنند؟

درهمین حال، وحیدالله توحیدی سخنگوی ریاست برق در برنامه فراخبر طلوع اعلام کرد که پایه برق در بغلان را طالبان نه بلکه فرمانده محلی انفجار داده اند. این فرماندهان محلی، همان هایی اند که همیشه شریک حکومت بوده اند. همان هایی اند که سهل پول میگیرند و برنامه مافیا را از کابل اجرا می کنند.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=14765

Posted by on بهمن ۱۸ ۱۳۹۴. Filed under تازه ها, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت