ففتا

آقای گزارشگر بی بی سی:

داکتر عبدالله تاشقینAbdulla Tashqin

آقای گزارشگر بی بی سی:   کسی دیگر در روی کره زمین پیدا نه می شد که در باره افغان و افغا نیت به شما و مشا هدین معلومات می داد؟

هیچگاه از افغان (پشتون)  مپرس که افغان یعنی  چه . چونکه افغان (پشتون), همیشه به طور جعلی و تقلبی همه شهروندان افغانستان را افغان خطاب می کنند.

لطفا بگوئید که  چه طور این فاشیست را  یافتید؟   اگر استدلال شما این باشد که شخص دعوت شده, پژوهشگر است و در زبان شناسی ما ستری دارد, این استدلال نیز قناعت بخش نه بوده و بی معنی است, چونکه همان قدر که تحصیلات و درجه علمی یک افغان یعنی  پشتون بالا رود, همان قدر فاشیست تر و قبیله گراء تر می شود. افغانها یعنی  پشتون های که در اروپا, امریکا و استرالیا زندگی دارند, همه برای  برنا مه های افغانیزه سازی یعنی  پشتونیزه سازی افغانستان می اندیشند, برنامه طرح می کنند و حکومت فاشیستی غنی را مشوره می دهند و خواست شان را با لای ملیت های غیر افغانی  احمال می کنند, زبان و غنای فرهنگی ملیت های دیگررا  تحت شعاع قرار می دهند و یا آنرا با تاریخ ۲۷۰ ساله خود مدغم می کنند. اما  درافغانستان برنا مه های افغانیزه سازی یعنی پشتونیزه سازی شان را رژیم فاشیستی و قبیله گراء غنی و حلقات فاشیستی او  با استفاده از ملیشه های افغان  طا لبانی  به زور جنگ و خشونت بر ملیت های غیر افغانی تحمیل می کنند.

آقای گزارشگر بی بی سی :  افسوس که شما  یک افغان یعنی  پشتون را برای مصاحبه در موضوعیکه  همه می دانند که مهمان برنامه تان به دروغ پردازی آغاز می کند, دعوت کرده اید. شما چرا یک فاشیست و قبیله گرای افغان یعنی  پشتون را برای مصاحبه احضار می کنید ؟

ملت های غیر افغانی یعنی غیر پشتونی, دانشمندان خیلی پر نبوغ دارند که باید آنان را دعوت می کردید که به شما اصل و اسا س افغان و افغا نیت را براساس اسنا د مستند  تاریخی شرح  می داد.  تاریخ افغان یعنی پشتون از مهاجرت اینها از دامنه های کوه سلیمان از هند بریتانوی آغاز می شود و  افغان یعنی پشتون  پیش از ۲۷۰ سال تاریخ نه دارد و صد سال پیش اینها  لسان تحریری نه دا شتند و همه اینها به زبان فارسی صحبت می کرند. چرا اینقدر دروغ بافی را در یک گزارش جهانی اجازه می دهید ؟

این تاریخ دروغین سه هزار سال را این فاشیست از کجا کرد ؟  . فرهنگ و تاریخ  پنجهزار ساله ملیت های غیر افغانی را اینها می خواهند که به طور جعلی از آن خود کنند و این نا ممکن است. تقلب و جعل کاری هیچگاه عاقبت نه دارد. تمام دنیا به شمول کشور انگلستان می داند که افغان فقط پشتون را گویند.

آقای گزارشگر بی بی سی: اگر می خواهید که بدانید  افغان  یعنی  چه, دور نه روید فقط بروید در آرشیف  تاریخی هند بریتانوی در لندن, در آنجا همه چیز  واضح است و ضرور  نیست که از فاشیزم افغانی معلومات گیرید

Short URL: https://www.turklar.com/?p=14801

Posted by on بهمن ۲۵ ۱۳۹۴. Filed under تازه ها, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت