ففتا

بسته پیشنهادی صلح حکومت با طالبان


گام دیگر گروپ اقای اشرف غنی برای انحصار بیشتر قدرت
اعلان استراتیژی جدید حکومت افغانستان و طرح بسته پیشنهادی صلح با طالبان ادامه همان سیاست های برتری جویی با بلند بردن موازنه قومی در حکومت – دولت و ادامه خدمتگذاری به پاکستان و تامین منافع کشور های ذینفع میباشد.
تصمیم اخیر حکومت که منحصر بیک تیم است به نام اجماع ملی و منطقوی یک تصمیم یک جانبه از طرف حکومت به نفع گروه تروریستی طالبان بوده که این به معنی از کیسه خلیفه بخشیدن است.
اعلان چنین فیصله بدون در نظرداشت نظریات دولت و مردم افغانستان بخصوص پارلمان که یگانه مرجع قانونگذاری در کشور است بمعنای بی صلاحیت ساختن یگانه مرجع قانونگذاری با صلاحیت بوده که با دادن امتیاز تعدیل در قانون اساسی و شناختن انها بصفت یک حزب سیاسی جفا بحق خون های ریخته شده نیرو های مسلح کشور و خون صد ها هزار مردم بیگناه افغانستان میباشد.
قبول مذاکرات صلح با این نوع طرح پیشنهادی بدون پیش شرط در هر موقع و در هر مکان نشاندهنده بجز از ضعف و ناتوانی در اتخاذ تصامیم پیشبرد پروسه صلح به نفع گروه های تروریستی و دادن امتیاز های نظامی- سیاسی هیچ حاصل دیگر نخواهد داشت.
شناخت طا لبان منحیث گروه سیاسی و اماده بودن برای تغییر قانون اساسی در حقیقت ایجاد هسته سیاسی گروه های تروریستی در داخل دولت افغانستان و ریختن آب به آسیای پاکستان و دیگر دولت های حامی تروریسم میباشد.
حکومتیکه مشروعیت ان از یک مصلحت سیاسی گرفته شده و توانایی تغییر و تبدیل یک معاون ولایت را ندارد حق ندارد در بدل خون بهای ده ها هزار نیروی امنیتی کشور و صد ها هزار مردم بیگناه که قربانی داده است بیک معامله سیاسی بزدلانه تن داده و به نفع اهریمن منطه عمل نماید.
در حالیکه طالبان هنوز حکومت را جانب مذاکرات صلح نپذیرفته است.
ندای مردم افغانستان ندای صلح است اما در صورت مذاکره با طالبان پذیرفتن لااقل یک اتش بس عمومی در کل و قبول قانون اساسی کشور که بزرگترین دست اورد جنگ -مبارزه و پایمردی که ببهای جان ومال مردم افغانستان و خون سربازان خارجی با مصرف ملیارد ها دالر بدست امده است، در ان صورت گزینه خوبى خواهم بود .
آصف براتی

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17570

Posted by on اسفند ۱۰ ۱۳۹۶. Filed under تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2018 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت