ففتا

پیام انجنیر حفیظ الله حازم رییس عمومی ففتا

مرحله جدید و تکاملی فدراسیون فرهنگی ترکان افغانستان (ففتا)!

ایده ایجاد ففتا منحیث یک نهاد مدنی, فرهنگی و اجتماعی حدود ۱۳ سال قبل در بین یکعده از روشنفکران و نخبگان ازبیک و هزاره جان گرفت. و درین استقامت کار , نشست های متعدد و تبادل افکار آغاذ گردید تا باشد در آینده یک نهادی که جوابگوی مقتضیات زمان باشد عرض وجود کند
هدف از ایجا این نهاد مدنی و فرهنگی همانا کار در عرصه های فرهنگی و تاثیر گزاری آن منحیث .یک نهاد اجتماعی و مدنی در جامعه دگرگون و هویت گریز افغانستان بود.
ففتا توانست اولین کنگره (قورلتای) خویش را در سال ۲۰۰۸ میلادی در کشور هالند برگزار کند.
امید ها و روزنه های بودن و رفتن درین راه در دل هزاران جوان نا امید و بی سرنوشت کشور فرهنگیان آواره و رانده شده جوانه زد و ففتا داشت راهش را در بین اقشار مختلف جامعه باز میکرد و این نقش را تمثیل مینمود که اجتماعیست در برابر پراکندگی ومحلی است برای وفاق و باهمی و صفحه ایست برای نوشتن درد های تاریخ دیروز وامروز آن سرزمین و مردمانش. ففتا خانه ایست که بتوانی در آن حرفت را آزادانه و بی هراس بگویی و بشنوی, مقاله , نوشته و شعرت را که درد های نهان آن مردم است به کاغذ بریزی و به خوانشش گیری.
لیک این حرکت مدنی و فرهنگی دیری نگزشت که به خار چشمی در بدنه یکتعداد عناصر تاریخ زده ,احزاب سیاسی جاه طلب و حلقا ت فرصت طلب تبدیل گردید. اینها همه دست به دست هم داده و به هر وسیله ممکن با مکاری توانستند در بین این نهاد نفوذ کنند و ففتا را از خط مشی اصلی آن که همانا اساسنامه و برنامه ففتا است منحرف کنند. و ففتا مکانی باشد امن برای انجام کار های حزبی و سیاسی و محلی برای تصفیه حساب های سازمانی ,غرض آلود و غیر ملی این افراد.
عناصر پاک نهاد و با طینت, سازندگان واساس گزاران اصلی این نهاد راستین و فرهنگیان اصیل یکی یکی از ففتا طرد میگردیدند , توطیه و دسیسه های مداوم فضا را به این نیک اندیشان تنگ و تنگ تر میگردانید. تا این فرصت طلبان بدین ترتیب میدان را در درون ففتا غرض تحقق امیال نا جایزشان باز و بازتر گردانیده وبه مرام شان که همانا تبدیل ففتا به یک بازیچه سیاسی و عاقبت نابودی ففتا بود دست یابند.
چنانکه بزرگان فرموده اند که: بار کج به منزل نمیرسد .و یا…
تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. مصداق حرف ماست.
روی همین ملحوظات هیات موسسان ففتا بتاریخ ۶ جنوری ۲۰۱۸ جلسه اظطراری و فوق العاده را دایر نموده و همه مسولیت های اداری و تشکیلاتی ففتا را تا تشکیل کنگره (قورلتای) آن بدوش گرفت. روشن است که سبکدوش کردن این عناصر غرض آلود و پاک سازی ففتا از وجود آنها غوغا و ضبحه های درد آلود آنها را همراه داشت. و این عناصر با دسیسه و سنگ اندازی های دوامدارمیخواهند موانعی را در راه عملکرد های اصولی ففتا ایجاد کنند. ولی دیگر همه آگاهند که با دروغ و نیرنگ نمیتوان توده هارا فریب داد.
بعد از تحول جدید در حیات ارگانبک ففتا جای برای افراد مغرض و مریض تنگ گردیده و دیگر نمیتوانند با استفاده از ابزار کهنه مکر و حیله در ففتا نفوذ کنند و در آن رخنه کنند و بتوانند پلان های نیمه تمام شانرا در جسم ففتا عملی نمایند.
و این جز خواب و خیال چیزی بیش نیست.
به همه دوستان ,هموطنان, علاقمندان و اعضای با ایمان ففتا صراحتآ اعلام میدارم که ففتا دیگر آن ففتای دیروزی نیست که اسیر یک مشت عناصر ره گم کرده و غرض آلود باشد.
ففتا سازمان سیاسی و حزبی نبوده و به هیچ شخص و گروهی اجازه نخواهد داد که از نام ففتا کار و فعالیت سیاسی نمایند.
ففتا اکنون وارد مرحله نوین و تکاملی خویش گردیده است. ففتا بدست صاحبان اصلی و خادمان راه مردم ووطن قرار گرفته, ففتا دیگر به هیچوجه مفرزه احزاب سیاسی نخواهد شد .
همه مسولین ففتا افراد متعهد ,آگاه, با ایمان راسخ و سلامتی درک و منطق این مسولیت را در این برهه دشوار تاریخ پزیرفته و آنرا ادامه میدهند. هر نوع تلاش مذبوهانه در جهت اغوا و دودلی این سنگر داران فرهنگ- بیهوده بوده و هر کدام این افراد آنقدر پاک و منزه اند که هیچ چسپی در آنها چسپ ندارد.
به همه شما دوستان اطمینان میدهم که ففتا خانه مشترک همه ما و شماست و این آدرسی است برای وحدت و یک پارچگی همه اقوام با هم برادر افغانستان و نهادیست که صادقانه و بی باکانه به کار های مدنی ,فرهنگی و اجتماعی اش ادامه میدهد.

انجنیر حفیظ ا له حازم رییس عمومی ففتا

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17573

Posted by on اسفند ۱۲ ۱۳۹۶. Filed under اخبار, اخبار ففتا, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2018 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت