ففتا

پیام رئیس ففتا بمناسبت هشتم مارچ روز جهانی زن

 

خواهران و مادران عزیز و دربند اسارت و تاریکی!

میخواهم از نام فدراسیون فرهنگی ترکان افغانستان (ففتا) هشتم مارچ روز جهانی زن را در سراسر گیتی بشما دوشیزه ها و خانم های کشور تبریک و تهنیت بگویم.

زن همیشه در افغانستان در قید و وثیقه مرد قرار داشته و زنده جانی بوده که برخورد متاعی با اوصورت گرفته است. تولد دختر را ننگ دانسته و شرمش شمرده اند و زن را از جنس بد دانسته و منفورش کرده اند. و این تنها به جرم مادر بودن , خواهر بودن ,همسر بودن و انسان بودن بوده.

شرم باد مردانی را که زن را هنوز ناقص العقل و از جنس غلامان میشمرند , و زن را هنوز برده و کنیز میدانند.

کشور ما افغانستان همیشه درگیر ناملایمات , جنگ ها , آفات و آلایم بیشماری بوده که بار سنگین این همه مصایب بدوش زنان و مادران وطن بوده است.

زن را بجرم زن بودن و مادر بودن برده ساخته اند و به ذولانه اش کشیده اند. و به نرخ نان و سبوس خرید و فروشش کرده اند.زن را به همدیگر تحفه داده و بالایش قمار زده اند.

بلی برادر این همه ظلم و بیعدالتی در وطن من و تو بالای زن, همسر, خواهر و مادر کشور روا داشته شده است.

وقت آن فرا رسیده است تا دست ها را بدست هم دهیم و صدا هایمان را بهم گره بزنیم و بگوییم که زن دیگر برده و غلام و نابرابر نیست. او انسان است و برابر چون من و تو و ما از آدمیتش پاسبانی می کنیم.

فدراسیون فرهنگی ترکان افغانستان (ففتا) از هر امکان و تلاش غرض احیای حقوق زنان افغانستان لحظه یی دریغ نورزیده و با صراحت و قاطعیت از احیای حقوق حقه زنان افغانستان دفاع و پشتیبانی مینماید.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17588

Posted by on اسفند ۱۶ ۱۳۹۶. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2018 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت