ففتا

پیام نوروزی انجنیر حفیظ ا لله حازم رییس عمومی فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

پیام نوروزی انجنیر حفیظ ا لله حازم رییس عمومی فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

هموطنان گرامی,دوستان,اعضا و علاقمندان ففتا!

ما در آستانه تجلیل از نوروز و آمد آمد بهار قرار داریم. جشنی که با آه و اندوه وحرمان هم سفر است. جشنی که امسال به بدرقه اش نشسته ایم حکایت از درد, گرسنگی, نا امنی, بی عدالتی و نابرابری دارد.

بهار امسال زخمی است. آنطور که دولتمردان حاکم وطن ما قلب های میلیونی مردمان کشور مانرا با بیرحمی و ظلم, بی عدالتی و یکه تازی جریحه دار کرده اند, طبیعت هم امسال با سرزمین من و توبه قهر است. برفی نبارید و آبی از آسمان نیآمد تا از خون های ناحق خفته در زیر خاک و شهیدان باروت و انفجار (طالبی و داعشی) لاله یی روید و دل داغدارش را به تماشای عزیزانش گزارد, یا سبزه یی روید که در قدوم ماتم زده گان میهن ما سبزستانی باشد.

جشن نوروز سده هاست که در سرزمین ما تجلیل میگردد و نوروز روز تجدید پیمان آدمان با طبیعت است و این آغاذین روز سال با نیت و مراد های پاک آغاذ میابد تا تمامی سال پر از برکت و خوبی و شادمانی باشد.

بگزار امسال هم لاله های آزاد از قوت درونی خویش سر بالا کنند و مردم را به ایستادگی و پایمردی در برابر اهریمن دعوت کنند. و سبزه و شگوفه نوید بخش طپش و تلاش و آزادگی باشد.

بهاران را با درک این همه هجوم اندوه بار درد های پر مشقت تان مبارک باد میگویم, و همه با هم امید به فردا های زیبا و بهاران پر بار و پر شگوفه میبندیم که دیگر دشمنان نوروز و بهار را در سرزمین من و تو راهی نباشد.

نوروز تان گرامی و بهاران تان بی درد و اندوه باد.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17621

Posted by on اسفند ۲۵ ۱۳۹۶. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت