ففتا

زنده گینامه ٔ پوهنمل سکینه بانو غضنفر

زنده گینامه ٔ پوهنمل سکینه بانو غضنفر
سکینه بانو غضنفر فرزند مرحوم الحاج عبدالغفار غضنفر متولد پاییز ۱۹۶۱ ولسوالی آقچه – ولایت جوزجان میباشم.
در سال ۱۹۸۰ از لیسه عالی سلطان راضیه مزار شریف فارغ التحصیل گردیده و مدت شش ماه بحیث کارمند اداری و پروف خوان روزنامه بیدار کار نموده ام.
تحصیلات عالی خویش را به سطح ماستری در بخش ژورنالیزم بین المللی دانشگاه دولتی روسیه سفید در سال ۱۹۸۸ به پایان رسانیده ام. در زمستان همان سال بحیث عضو کدر علمی دانشگاه بلخ پذیرفته شدم و تا سال ۲۰۰۵ در این کانون علمی و فرهنگی مسوولیت های آتی را به عهده داشتم:
مؤسس و آمر دیپارتمنت ژورنالیزم
مدیر مسوول مجله علمی بلخ
مؤلف مقالات علمی- فرهنگی و اجتماعی در روز نامه ها، مجلات، سمینار های ملی و بین المللی
مسوول کانون های ادبی و فرهنگی
همچنان در آن سال ها مسوولیت تهیه و گوینده گی برنامه های هنری- ادبی و فرهنگی رادیو ملی بلخ را داشتم.
در سال ۲۰۰۴ طی سفر یک ماهه به جاپان در بخش پرورش لیدرشیپ ها که به همکاری JICA ترتیب شده بود، از طرف وزارت تحصیلات عالی به آن کشور اعزام گردیدم. و گزارش سیمینار ها را طی رساله یی چاپ نموده به مدیران مکاتب نسوان توزیع نموده ام.
از مصروفیت های این سالها یکی برگردانی گفتار رادیویی داکتر فرهنگ هلاکویی در بخش پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان از تولد تا نوزده ساله گی بود که بخش اول آن از تولد تا سه ساله گی با تیراژ ۱۰۰۰ جلد در ۲۰۱۲ به نشر رسید.
کار دیگرم ترجمۀ خصوصیات سال های تولد از زبان روسی بود که از گفتار تلویزیونی به نوشتاری برگردان شده بود. و تحت عنوان “۱۲ نشان” در سال ۲۰۱۴ دوبار، هر بار با تیراژ ۱۰۰۰ جلد اقبال چاپ یافته است و طور رایگان در دسترس خواننده گان و علاقه مندان قرار گرفت کار تازه من ترجمه خصوصیات ماه های تولد است که از زبان روسی – از گفتار تلویزیونی ترجمه و برگردان میشود.
انشاء الله در آینده نزدیک در دسترس علاقه مندان قرار میگیرد قابل یاد آوریست که این کتاب ها با هزینۀ «بنیاد غضنفر» اقبال چاپ یافته است که اظهار سپاس دارم.
به زبانهای ملی تسلط دارم. با زبانهای انگلیسی و ترکی آشنایی داشته و به زبان روسی بسیار خوب بلدم.
***
با سپاس از خانم انابت ایماق بخاطر معرفی خانم سکینه غضنفر از طریق صفحه مجله زن کانادا .
برای ژورنالست موفق و نطایق سابقه دار کشور ما خانم انابت ایماق که نیم قرن حیات خود را در عرصه ژورنالزم خدمت نموده اند تن سالم با سعادت ارزو می کنم

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17735

Posted by on فروردین ۲۱ ۱۳۹۷. Filed under تازه ها, چهره ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت