ففتا

چرا بعضی اوقات سکته مغزی در جریان حمام کردن یا شاور گرفتن واقع میشود؟

چرا بعضی اوقات سکته مغزی در جریان حمام کردن یا شاور گرفتن واقع میشود؟
در این مورد نظر که ما داریم اینست که :
زمانیکه حمام میکنید یا شاور میگیرید هیچ وقت سر و موها را در اول تر نکنید ، بخاطر که این کار بعضی اوقات نتایج خطرناک دارد. این عمل باعث میشود که بدن ما بطور بسیار عاجل و سریع درجه حرارت بدن را تنظیم کند زیرا ما مخلوقات خون گرم هستیم.
نقطه مهمی دیگر این است که اگر در اول سر و موها تر شود پس مقدار زیادی خون بطرف سر جریان پیدا میکندو باعث میشود که بالای شریان های کوچک فشار وارد شود و حتی باعث پاره شدن این شریان ها شود و سکته مغزی واقع شود.
چی باید کنیم !
بهترین روش شاور گرفتن این است که در اول باید پاها را تر بسازیم بعدا اهسته اهسته نواحی بالاتر الی شانه ها تر شود، در این حال بعضی مردم حس میکنند که موهای سر شان ایستاده میشود و جلد سر سان کش میشود که طبیعی است و بعدا طبق معمول شاور بگیرید.
این طریقه برای افرادی که فشار بلند خون دارند ، کولسترول بلند خون دارند و یا دچار نیم سری یا میگرن اند بسیار مفید و مصون است.
پوهنمل دوکتور هدایت دانش
متخصص امراض عقلی و عصبی
استاد پوهنتون طبی کابل

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17761

Posted by on فروردین ۲۴ ۱۳۹۷. Filed under تازه ها, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت