ففتا

ملاقات انجنیر حفیظ ا له حازم رییس عمومی ففتا با استادان و محصلین

ملاقات انجنیر حفیظ ا له حازم رییس عمومی ففتا با استادان و محصلین شعبه ترک تیل لری پوهنتون دولتی بلخ

بتاریخ ۱۴ اپریل ۲۰۱۸ بنا به دعوت پوهنتون دولتی بلخ و دیپارتمنت تورک تیل لری و فاکولته های مربوط به آن و از جانب شخص آمر صاحب این دیپارتمنت جناب ضیا قیصاری از محترم انجنیر حفیظ ا له حازم رییس عمومی فدراسیون فرهنگی ترکان افغانستان (ففتا) غرض بازدید و ملاقات با استادان و محصلین این نهاد با اعتبار تحصیلی کشور دعوت بعمل آمده بود.
این گرد هم آیی و ملاقات در کتابخانه پوهنتون تدویر یافته بود که در آن بیش از یکصد تن از استادان و محصلین این کانون شرکت ورزیده بودند.
در آغاذ محفل جناب قیصاری صاحب از تشریف آوری محترم حازم رییس ففتا تشکر نموده و اظهار داشتند که من معتقد شدم که ففتا سازمان سیاسی نبوده و یک نهاد کاملن فرهنگی میباشد و روی این ملحوظ هم ما امروز از رییس عمومی آن جناب حازم که از کشور هالند به وطن تشریف آورده اند دعوت کردیم تا در مورد ففتا و کارکرد های آن بما معلومات ارایه بفرمایند.
در ضمن آقای قیصاری در مورد کار و فعالیت این دیپارتمنت, مشکلات استادان و محصلین و کار کرد های علمی و فرهنگی این کانون بصورت مفصل به جناب حازم معلومات ارایه داشتند.
بعدآ رشته سخن به جناب حازم رییس عمومی ففتا سپرده شد , که ایشان از دعوت بعمل آمده و زمینه سازی این ملاقات با استادان و خاصتآ با محصلین یعنی آینده سازان کشوراظهار سپاس و قدردانی نمودند.

حازم در مورد تاریخچه ففتا , چگونگی ایجاد ففتا و ضرورت آن غرض انجام کار های فرهنگی, اجتماعی ومدنی به تفصیل صحبت و معلومات ارایه نمودند. در ادامه صحبت حازم از کار و فعالیت های ففتا درین چند سالی که از ایجاد ففتا میگزرد معلومات همه جانبه ارایه داشتند.
 
محترم انجنیر حفیظ ا له حازم همچنان در مورد کار های تشکیلاتی , مالی و کار با نهاد ها و انجمن های همسو بصورت مفصل صحبت نمودند.
 
قسمت بعدی نشست به صحبت های آزاد و پرسش و پاسخ اختصاص داده شده بود که استادان و محصلین در فضای کاملن آزاد , باز و دموکراتیک سوالات و پرسش های شانرا از محترم حازم مطرح نمودند که با حوصله مندی تمام به این سوالات از جانب رییس ففتا پاسخ ارایه گردید.
 
در اخیر محفل جناب آقای قیصاری صاحب ازصحبت و معلومات های ارایه شده توسط محترم حازم رییس عمومی ففتا ابراز تشکری نموده دعوت بعمل آوردند تا از داشته ها,آثار ,کتابها و نقاشی های کتابخانه بازدید بعمل بیآورند. این پیشنهاد با علاقمندی از جانب حازم پزیرفته شد , و نشست با گرفتن عکس های یادگاری و دسته جمعی به کار خود پایان داد.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17784

Posted by on فروردین ۳۰ ۱۳۹۷. Filed under اخبار ففتا, تازه ها, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت