ففتا

دیدار داکتر اکبرهمت با هواداران ففتا در مزارشریف


داکترمحمد اکبرهمت موسس و سخنگوی فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان طی یک سفریکه در افغانستان داشت, با جمعیت کثیری از هواداران ففتا که از محصلین فاکولته های طب, حقوق و دیگر فاکولته ها حضور یافته بودند دیدار کرد.
او درین ملاقات نخست سلامهای گرم و آرزوهای نیک محترم انجنیر حفیظ اله حازم رئیس عمومی ففتا و دیگر اعضای رهبری ففتا را به حاضرین مجلس تقدیم کرد. اما بعد در مورد مسایل حیاتی ففتا, اعم از دستآورد ها, مشکلات ونارسائی ها صحبت مفصلی کرده تآکید نمود که مزار شریف برای فدراسیون فرهنگی تورکتباران افغانستان از اهمیت ویژه برخوردار است و توسعه ففتا در مزار شریف میتواند نقش اساسی را در احیای هویت فرهنگی تورکتباران بازی نماید. او همچنان تآکید کرد که مبارزه در راه احیای فرهنگ و هویت تاریخی مستلزم تفاهم با دیگر اقوام افغانستان است ونه تقابل و خصومت ورزی! ففتا برای وصل کردن است ونه فصل کردن!
بعدآ چندی از جوانان به نمایندگی از دیگران صحبت کرده وعده سپردند که ففتا را در مزار شریف توسعه داده در راه آرمانهای ففتا مبارزه بی امان خواهند نمود. در اخیر اعضای رهبری موقت ففتا در مزارشریف از طرف جوان متعهد و مستعد محترم روح الله وسیم معرفی گردیده و از تصمیم جوانان بخاطر تدویر یک مجلس بزرگ برای انتخاب نهائی اعضای رهبری ففتا در مزارشریف خبر داد.
گزارشگر ففتا در مزارشریف

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17915

Posted by on اردیبهشت ۲۳ ۱۳۹۷. Filed under اخبار ففتا, تازه ها, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت