ففتا

پیام فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

پیام فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

دوستان و هموطنان گرامی!

طوریکه میدانیم حوادث افغانستان روز تا روز وخیم و از کنترول خارج میگردد.نا امنی, بیکاری, فساد اداری, تروریزم , فقر و دها عامل دیگر باعث بدبختی و نا راحتی مردم کشور ما گردیده است.

بدون شک عوامل مختلف دیگری هم اند که فضای سیاسی, اجتماعی, اقتصادی, فرهنگی و امنیتی افغانستان را دچار بحران عمیق و شگاف اعتماد را بین اقوام و ساکنین این کشور بیشتر از هر موقع دیگر نگران کننده ساخته است.

اگر حوادث همین چند هفته اخیر را از نظر بگزرانیم, می بینیم که وضعیت امنیتی کشور چقدر شکننده و آسیب پزیر و ناگوار است. سقوط ولایت فراه, سقوط چندین ولسوالی فاریاب , سقوط ولسوالی تاله و برفک در بغلان و چندین ولسوالی های دیگر در ولایات بدخشان, غور, تخار , هلمند و غیره بدست طالبان اینرا میرساند که وضعیت امنیتی از کنترول دولت کاملن خارج گردیده است.

توزیع شناسنامه های الکترونیکی در کشور بدون در نظر داشت رای و نظر مردم , اقوام افغانستان را به چند دسته تقسیم و قرار دادن آنها در مقابل هم از شیوه های تفرقه بیآنداز و حکومت کن دولت است. که جز بی اعتمادی و فاصله گرفتن مردم از دولت چیزی به ارمغان ندارد.

بی تفاوتی دولتمداران و ارگ نشینان در برابر این همه حوادث درد آور و سرنوشت ساز درین برهه از زمان اینرا میرساند که مردم کاملن بی صاحب مانده اند و هیچ مرجعی وجود ندارد که از حق و حقوق شهروندی آنها دفاع و حراست نماید.

ادامه چنین وضع بدون شک کشور بحران زده ما را بسوی بحران های عمیق و غیر قابل برگشت میکشاند.

فدراسین فرهنگی تورکان افغانستان ( ففتا ) منحیث یک نهاد فرهنگی , اجتماعی و مدنی , حوادث ناگوار کشور را تحت نظر داشته و از ادامه آن خیلی نگران میباشد.

ما از تمام مردم افغانستان , نخبگان و روشنفکران که از این وضعیت بوجود آورده شده متاثر و نگران اند صمیمانه دعوت بعمل می آوریم که با انسجام و کار های روشنگری و خواست های مدنی صدا های دادخواهانه شانرا از هر گوشه و کنار کشور بلند کنند تا پشت قصر نشینان به لرزه آید و بدانند که با یک ملت و یک کشور نمیتوان بازی کرد و سرنوشت آنها را در گروگان داشت.

همچنان بصورت اخص از همه روشنفکران تورک های افغانستان , نخبگان , افراد و اشخاص ملی ووطن پرست دعوت بعمل می آوریم تا با ( ففتا) یک جای غرض تطبیق اهداف بزرگ فرهنگی, اجتماعی و مدنی آن که صرف بخاطر خدمت به مردمان ماست در کنار آن ایستاده با مشوره ها , همکاری , کمک و همیاری به آن بتوانیم اهداف شوم این توطیه گران بی کفایت و نفاق افگنان مغرض را گرفته باشیم.

ففتا خانه مشترک و آواز مشترک همه تورکان افغانستان است .بیآیید با هم و متحدانه در جهت روشنگری کار نماییم و با اتحاد و باهمی به حق واقعی شهروندی مان نایل گردیم و از آن حراست نماییم.

هیئت رهبری ففتا

Short URL: https://www.turklar.com/?p=17957

Posted by on خرداد ۸ ۱۳۹۷. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت