ففتا

اعلامیه ففتا در مورد حوادث شمال کشور، بخصوص فاریاب

اعلامیه فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان وضعیت خیلی بحرانی فاریاب را از نزدیک تحت نظر داشته و اعلام میداردکه:
این توطیه و دسیسه از فبل تدوین شده و مهندسین آن ارگ نشینان کنونی میباشند. طوریکه دوستان و هموطنان ما میدانند پروژه طالب سازی و داعش سازی شمال از قبل ها ریخته شده بود و درین چند سال اخیر با تمام نیرو و قوت به این جنایت نابخشودنی دست یازیدند که امنیت بالنسبه شمال را برهم بزنند و دست اربابان پاکستانی شانرا درین خطه بلند کنند.
توطیه فاریاب اولین و آخرین دسیسه دشمن نیست, دشمن هر آن در کمین است تا از هر فرصت ممکن بخاطر سقوط شمال بدست جانیان طالب استفاده نماید.
از همه مردم صلح جو وفرهنگ دوست فاریاب صمیمانه دعوت بعمل میآوریم تا دست به خشونت و تخریب اماکن دولتی و شخصی نزده , بلکه با داعیه حق طلبانه و خواست های مدنی ,تظاهرات و تحسن صفوف شانرا فشرده سازند و با یک ندا و یک صدا بخاطر اعاده حقوق شهروندی شان و برابری بدون قید وشرط با سایراقوام و ساکنین کشور صف های شانرا فشرده نمایند. نگزارند که یکعده منفعت جو و فرصت طلب از این موقعیت حساس استفاده برده و از احساسات پاک شما هموطنان غرض بر آورده شدن امیال شوم شان سود جویی کنند.
ففتا درین لحظات حساس و تاریخ ساز با شما و در کنار بوده و این دسایس جنایت کارانه را به شدت تقبیح مینماید.

هیات رهبری فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18092

Posted by on تیر ۲۵ ۱۳۹۷. Filed under اخبار ففتا, اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت