ففتا

لشکر غنی احمدزی سفاک تحت نام طالب

لشکر سفاک غنی احمدزی تحت نام طالب ، بخاطر نهادینه ساختن سیاست عبدالرحمن خانی ، شهر تاریخی غزنی را به اتش کشیدند !

قرار اطلاع ، همزمان با این جنایت ، قتل های دسته جمعی هم اکنون در ولایت فاریاب جریان دارد .
عمق فاجعه بگونه ای است که ریشه ان از قصر سفید و لندن اب می نوشد و حکومت دست نشانده کابل عامل اصلی این تراژیدی می باشد . با ملاحظه شرایط حاکم در کشور و سیاست دراز مدت انگلیس و امریکا در منطقه ، فکر نکنم که تطبیق راهبرد فدرالیزم گزینهء برای رهایی از این فاجعه هایی هولناک باشد . به باورم ، انچه نیاز است سازمان دادن جنگ های ازادی بخش ملی است که میتواند این سرزمین را از چنگ دشمنان مرئی و نامریی نجات دهد و زمینه های فدرالیزم هسته گزاری و نهادینه گردد .

متن تحلیلی و ارزیابی دقیق محترم عارف عرفان را خدمت دوستان به اشتراک می گذارم که فراخوان ایشان با توجه به شرایط حاکم در جامعه ، اصلی است قابل عطف !
توجه فرمایید :

درسهای فاجعهٔ غزنی
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

فاجعه غزنی دسته گلی بود برمقدم طالبان به پیشواز حلول عید سعید اضحی.
این جنایت هولناک،آخرین دود و وغبار توهمات را از رخسار کارگزاران اصلی ومهندسین واقعی وحامیان داخلی وبین المللی طالبان بیرون ساخت .
آری؛
غزنی شهر تاریخی تمندنها به مثابه آزمونگاه نخست ولابراتوار تسلیمی افغانستان برای هیولای قرن یعنی گروه طالبان در آتش سوخت ودردریای خون شنا کرد تا برصداقت کاخ برای عقد پیمان تسلیمی افغانستان برای ارتشیان بیگانه وگرگان درنده صحه بگذارد.
انهدام کامل شهر غزنی نشان داد که در افغانستان کدام ساختمانی بنام دولت ،ارتش ،پولیس وسردمدارانی بنام حافظ جان ومال وشرف وناموس افغانستان وجود ندارد.
پیام غزنی ،بسیج عمومی وخود جوش ملی را برای دفاع از افغانستان ،از خانه و کاشانه مردم به سرایش کشید.
آتشفشانهای مرگبار غزنی ،پیام رستاخیز ملی ،آهنگ بیداری ملی ،سرود همبستگی و همیاری وطرح بزرگترین جبهه ملی را برای نجات کشتی طوفان زده افغانستان که همین اکنون دربحر خون سرگردان است به صدا در آورد..
غزنی نزدیکترین شهر درکابل است،تدارکات نبرد قبلآ آغاز یافته بود،اما سران امنیتی ونظامی دولت که بیکفابت ترین چهره های مشکوک ووابسته به استخبارات بیرونی را به نمایش می‌گذارند ،از اتخاذ تدابیر دفاعی شهر دریغ ورزیدند وخواستند تا جسد بی‌جان شهر ومردم را از رودخانه خون بیرون ساخته وقطرات اشک تمساح شانرا فدای آن شهر به خاک رفته نموده و سپس درست بعد از مراسم فاتحه خوانی شهر،بیرق ظفر را بر کله منار های غزنهٔ نامدار به اهتزاز کشند؛
آری ؛غزنی دیگر یک شهر نیست ،یک ویرانه ویک آرامگاه بیگناهترین انسان های به خاک خفتهٔ روی زمین است .
سقوط غزنی یک مدرسهٔ بزرگ برای شناخت کامل رژیم ،برای برنامه های راهبردی دشمنان افغانستان،برای تعریف جنگ نیابتی ،برای استقرار پروژه طالب وداعش درکشور وبرای تغییر نقشهٔ افغانستان است.
ابعاد جنایت غزنی وکاربرد مهندسی شده آن نه تنها شهر ومردم آن را به خاک سپرد،بل “انسانیت “را دفن کرد.
به مثابهٔ انسانهای آگاه باید این درسها را جدی گرفت.
از روال موجود وسقوط شهر غزنی میتوان چنین دریافت که برحسب انعقاد مواد توافقنامه طرفین در قطر ،نخست باید شهر ها را به کام خون و آتش سپرد ، شهر های جان‌باخته ،انسانهای بی نفس،وویرانه های بازمانده از آتش جنگ را برای طالبان تسلیم داد؛

با تقدیم احترام
عارف عرفان
اگست ۲۰۱۸

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18160

Posted by on مرداد ۲۲ ۱۳۹۷. Filed under تازه ها, حقوق بشر, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت