ففتا

ملتی که در گرو دونوع ترور است

نوشته از : انجنیر حفیظ ا له حازم
هالند

ملتی که در گرو دونوع ترور است

حکومت های خود کامه و مستبد هر چه در چانته دارند و هر چه ظلم و بی عدالتی که در توان شان بود بالای مردم روا میدارند. و این یکی از مولفه های حکومات توتالیتار,مستبد و خود کامه است.
در دولتهای توتالیتار و مستبد عنصر عمده برای بقا و ادامه ظلم همانا مخدوش کردن ذهنیت عامه و ایجاد شرایط بازجویی , شکنجه, حبس , اذیت روانی و ارعاب است.
حکومات توتالیتار , خود کامه و مستبد زمانی خطرناک میشوند که دیگر محرکی برای جنبش سیاسی در کشور موجود نباشد و این تبدیل به عقیده جزمی و رسمی دولت شود. در کشورما افغانستان بدترین و ظالم ترین حکومت توتالیتار , مستبد و خود کامه را داریم. و این حکومت ملتش را با دو نوع ترور خورد و خمیر میکند.
ترور اولی همانا ترور روشن که عناصر تروریستی و سازمانهای جهنمی و آدمکشان بصورت علنی مردم کشور را ترور میکنند , می کشند , به قتل میرسانند , امنیت را اخلال میکنند و مردمان را زمین گیر میکنند که از ترس جان و برای زنده ماندن در خانه و کاشانه شان باقی بمانند و تحرکی نداشته باشند. که این نوع ترور توسط طالب , داعش , باند های مافیایی و آدم کشان حرفوی و غیره انجام می پزیرد. طوریکه شواهد انکار ناپزیر نشان میدهد حلقات بلند بالای دولتی و حکومتی در عقب این باند های تبهکار اعم از طالب و داعش قرار دارند. این تبهه کاران از بودجه و پول دولت تامین مالی میشوند , از طرف مقامات و ادارات بلند دولتی تجهیز و مسلح میگردند و حمایت همه جانبه سیاسی از آنها صورت میگیرد. و این سندرومی است که افراط گرایی را رونق میدهد و نا امنی در کشور بالا میگیرد.
ترور نوع دوم کشتن ذهنیت های مردم است , این نوع ترور همین ترور نا مرعی و تاریک است که دولت های مستبد , خود کامه و جنایت کار با زرق ارعاب در بین مردم و ایجاد فضای ترس , وحشت , بی باوری و خفقان مردم را رعیت میسازند. بیکاری , فقر , تورم اقتصادی , ایجاد لشکر معتادان , بی تفاوتی در امر خواست های مشروع مردم , نسپردن کار به اهل کار وغیره وغیره همه اینها فکتور های ترور نا مرعی دولتی اند.
در مورد سپرده نشدن کار به اهل کار این خود بزرگترین ترور دولتی است که حکومت های جابر در برابر تحصیل کرده گان , متخصصین ووطن پرستان انجام میدهد و با این عمل بی اعتمادی را در بین مردم زرع میکنند.
میخواهم در این مورد دو سه مثالی بیآورم: وزیر داخله که باید آدم نظامی و آگاه در امور دولت داری باشد یک فرد ملکی نیمچه باسواد که اصلآ با معیار های نظامی و دولت داری آشنایی ندارد, وزیر دفاع که باید یک شخص کار کشته و ارکانحرب مجرب نظامی باشد یک جوان کم تجربه و دگروالی که کمتر آگاهی از سوق و اداره دارد کاردار وزارت مقرر میشود.
و یا جوانی که دو سال قبل تحصیل را تمام کرده و اکثرآ در خارج از وطن بوده سکان مشاور امنیت ملی را عهده دار میشود , در حالیکه مشاور امنیت ملی یک کشور باید یک شخص وطن پرست , صادق , آگاه در همه مسایل وطنی و کارکشته نظامی و سیاسی باشد.
اینها چند نمونه کوچکی بود که یاد آوری شد در حالیکه تمام دوکانداران دولتی از رییس جمهور گرفته تا وزارت ها , ریاست ها , مشاورت ها اکثرآ آدمان بیسواد و کم سواد بوده و غرق در فساد ,اختلاس و چور و چپاول اند.
بلی هموطنان عزیزمردم ما در گرو تروریزم فزیکی و روانی دولتی و حکومتی قرار گرفته اند. چنانچه گفته آمدیم ترور و ارعاب جوهر حکومت توتالیتاری است و تاثیر اولیه آن این است که فضای اعتماد انسانها را از بین میبرد و نمی گزارد آنها با هم ارتباط بر قرار کنند. و به این شکل جمعیت یک کشور را مطیع و فرمان بردار میسازند. حاکمان این نوع حکومت های غدار بر اجباری تکیه میکنند که مردم خود را مجبور حس کنند تا آنها به شیوه خودشان بالای آنها حکومت نمایند.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18191

Posted by on شهریور ۲۴ ۱۳۹۷. Filed under تازه ها, حقوق بشر, مقالات. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت