ففتا

روز معلم مبارک باد !

روز معلم مبارک باد !


اهل خرد و ادب که خود نیک میدانند و از مقام و شأن و شوکت و منزلت و مرتبت اهل دانش و بینش و بخصوص جایگاه معلم در جوامع انسانی خوب واقف اند، با آنهم میخواهم بگویم که معلم یا آموزگار بالاترین مقام و جایگاه را در جامعه از گذشته های دور تا به امروز بدلایل زیاد منطقی از آن خود نموده و منحیث شخصیت های معتبر ورجاوند شناخته شده و میشوند.
ایما براینکه معلم با خلوص نیت و با کمال میل برنج و تحصیل تن در داده و راحت را از تعب ندانسته و روز را از شب نشناخته و همت بر اقناء مطالب و التقاط مسائل بر گماشته و از فنون حکمیت هر کتاب در هر باب یافته به معنی اش فهم و مضمونش غور و بحث نموده و هم از زندگی مردمان آموخته در دفتر خویش فراهم آورده، مراتب فنون را (چه حکمیت، چه طبیعت و چه الهیت) آموخته و مسائل وطریقه آن فنون را زیب خاطر و زیور اوراق دفتر ما طالب علمان نموده، دامان خاطر مان را از گوهر خرد و جوهر دانش مالامال مینمایند، ابراز سپاس مینمایم.
معلم که خود گرامی وارد، واصل و سرور افزا و بهترین طالع که از افق عزت طلوع کرده و باریتعالی عزاسمه انواع نعمت واحسان خود، فنون، مکارم و مواهب خویش در حق او تکمیل فرموده و عروه الوثقی حضرت حق متمسک گردیده و حبل المتین حق تعالی معتصم شده اند و هم از دامن نفس شریف گرد دنیوی بیفشانده و به حسن مجاهدات همت خود را از تحمل مشاغل این سرای دون بالا برده اند احسن میگویم.
و بی تأمل شکر و سپاس حضرت حق که دهنده ی گوهر عقل و بخشندهٔ میزان عدل است بجا آورده از واهب العطایا خاکسارانه درخواست مینمایم که شما استادان ورجاوند عالیقدرم و جمله فرزانه گان و فرهیختگان را در دنیا و در آن سرای عقبی توفیق دهد و مدد رساند و قدمیکه در راه حق پیموده اید استوار بدارد. سلامت باشید استادان عزیز، روز معلم بار دیگر به همه ی شما مبارک باد.
انجنیر نجیب الله پیمان
شهر الماآتا، قزاقستان

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18252

Posted by on مهر ۱۹ ۱۳۹۷. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت