ففتا

بیوگرافی دوکتورا فلسفه محترم دوکتور عبدالمنان تاشقین

بیوگرافی دوکتورا فلسفه محترم دوکتور عبدالمنان تاشقین

محترم دکتور عبدالمنان تاشقین در تابستان سال ۱۳۳۲ هجری خورشیدی در خانوادۀ حاجی صاحب عبدالله و بی بی خیرالنساء در سرپل باستان متولد گردیده است . تعلیمات ابتدایی و دورۀ لیسه را در « منهاج سراج» سپری نموده و سپس در سال ۱۳۵۲ راهی پوهنتون کابل گردید . و شامل فاکولتۀ ادبیات و علوم بشری شد و چندی بعد در سال ۱۳۵۶ با شامل شدن در بخش « فلسفه و سوسیولوژی » همین فاکولته دروس عالی را به اتمام رسانید .
او در سال ۱۳۵۷ هجری خورشیدی به صفوف مقدم جبهه ( عسکری ) پیوست . در قوس ۱۳۵۸ شامل کار در شعبۀ تالیف و ترجمه که تازه از طرف وزارت تحصیلات عالی ایجاد گردیده بود ، شد . بعد ها در سال ۱۳۶۰ به وزارت اطلاعات و کلتور رفته و به صفت مسوول پروگرام های محلی رادیو افغانستان ایفای وظیفه نمود . سپس بحیث مدیر مسوول جریدۀ یولدوز تعیین گردید ، این وظیفه را تا ماه جوزای همان سال ادامه داد و بعد آن مستحق بورس تحصیلی شناخته شده و راهی مسکو گردید . بعد از اتمام تحصیلات در سال ۱۳۶۵ دوباره به وطن برگشت و در پهلوی مسوولیت قبلی خویش ( جریدۀ یولدوز ) در فاکولتۀ تاریخ و فلسفۀ پوهنتون کابل مصروف تدریس گشت . چندی بعد به خاطر گرفتن دکتورا بکمک بورس تحصیلی عازم کشور آلمان شده و در اواخر سال ۱۳۷۰ از بخش فلسفه دپلوم دکتورا را صاحب گردید .
بنابر آغاز جنگ های داخلی در کشور نتوانست برگردد و با فامیل تا هنوز در غربت بسر برده و در شهر هامبورگ ، آلمان زندگی میکنند .

برگرفته شده از صفحه فیسبوک (نخبگان سرپل)

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18452

Posted by on دی ۲ ۱۳۹۷. Filed under تازه ها, چهره ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت