ففتا

پاسخ هیئت رهبری ففتا در نوشتار محترم محمد همایون سرخابی

پاسخ هیئت رهبری ففتا در نوشتار محترم محمد همایون سرخابی
هیئت رهبری ففتا نوشتار عجولانه و برداشت ذهنی جناب همایون سرخابی را دقیقآ مطالعه و بررسی ذیل را به اطلاع ایشان و اعضا و هواداران پرشور ففتا میرساند:
نوشتار جناب انجنیر حفیظ الله حازم رییس فدراسیون فرهنگی ترکان افغانستان راجع به کمپاین و هیاهوی انتخاباتی ریاست جمهوری افغانستان و مخصوصآ موضعگیری گویا “مستحکم” اعضا و رهبران کنونی جنبش ملی اسلامی افغانستان به داشتن و یا حفط پست معاونیت اول ریاست جمهوری افغانستان و تحلیل همه جانبه و واقعبینانه انجنیر حازم در مورد, بدون شک کاملآ دقیق و یک بررسی و انتقاد سازنده بر همه ترکتباران هم از جنبشی و غیر جنبشی بوده که در انتخابات آینده نه تنها از نام جنبش ملی و اسلامی بلکه از ده ها نهاد, سازمانها و تشکیلات مدنی و اجتماعی ترکتباران کشور در همه عرصه ها و بخش ها کدر های مجرب, دلسوز و با فهم و متعهد وارد میدان مبارزات بخاطر تآمین حق مردم خود گردند.
این یک طرح و پیشنهاد سازنده است ونه خصمانه ونه مغرضانه!
در مورد شخصیت مردمی و اجتماعی جنرال صاحب دوستم و محبوبیت ملی و افغانستان شمول ایشان به کرات در نشرات از جانب اعضا و رهبری ففتا تذکرات داده شده است. در عرصه کار و پیکار مردمی و اجتماعی “سهو وخطآ” یک امر طبیعی است اما تکرار اشتباه مرگ سیاسی است. اعمال, کارکردها و ناکرده های هر رهبر و زعیم مردمی و ملی در همه دنیا ارزیابی, تحلیل, تجزیه انتقاد و نقد میگردد. این حق هر ترکتباران, هموطنان عزیز و روشنفکران جامعه هست که در مورد جناب جنرال دوستم یا دیگر رهبران جامعه قضاوت کنند, بررسی و انتقاد کنند و پیشنهاد داشته باشند.
اینکه جناب سرخابی صاحب برافروخته و احساساتی شدند و نوشته فیسبوکی جناب حازم را به باد انتقاد گرفته توهین و تهمت ها زدند گویی که جناب سرخابی یگانه وکیل دفاع جنرال صاحب دوستم هستند و احدی را نمیگذارند تا اظهار نظر نماید! درحالیکه ایشان مدت هاست که در یک جامعه آزاد و دموکراتیک زندگی میکنند و میباییست از محسنات دموکراسی و آزادی بیان این جامعه بیشتر مستفد میشدند.
ذهنیت سازی تخریبکارانه جناب محمد همایون سرخابی راجع به انتخاب جناب حفیظ الله حازم از جانب مجمع موسسین ففتا به صفت رییس ففتا و منفی گرایی ذهنی گرانه و اتهامات واهی و ناروای جناب سرخابی درین مورد بیانگر آنست که یا معلومات کافی از موضوعات ففتا ندارند یاکه تحت تآثیر دروغ پراگنی های افراد و اشخاص مغرض و خردباخته قرار گرفتند.
بخصوص یادآوری ایشان از دو شخص معلوم الحال که یکی اصلآ با ففتا هیچ گونه رابطه یی نداشته و ندارد و تصفیه حساب ملت هنوز با موصوف باقیست و دیگرش در طول ده سال موجودیت ففتا با فعالیت های مشکوک و مخربانه و سو استفاده های سیاسی و مالی از ففتا, باعث اینهمه درد سر برای ترکتباران وطن گردیده, خیلی مسخره و نمایانگر تآسس (الزایمر) حجرات مغز جناب عالی است. با صراحت باید گفت که ففتا جای ناقضین حقوق بشر و افراد استفاده جو و مشکوک نیست.
در جای دیگر جناب محمد همایون سرخابی از کمک های مالی و معنوی خود در تآسیس ففتا سخن گفتند, فکر میشود ایشان این مهربانی را با کدام انجمن دیگر انجام داده باشند جای قدردانی هست اما هیچگاهی ففتا از ایشان حبه و دیناری دریافت نکرده است اگر چنین نیست لطفآ هیئت رهبری ففتا را با اسناد, شواهد و قراین در جریان قرار دهند تا این مهربانی شان بی تقدیر نماند! درینجا جای دارد که بار دیگر با قدردانی یادآوری کرد که تقریبآ تمام مصارف تآسیس ففتا توسط هموطن فرهیخته و فرهنگ دوست داکتر امان الله عصمتی از جرمنی پرداخته شده بود.
جناب جنرال صاحب دوستم را همه ما دوست داریم و احترام عمیق به شخصیت ایشان داریم و اما این حق: ابرازنظر, انتقادات سالم و سازنده و پیشنهادات را برای عدم تکرار اشتباهات گذشته و تقویه صفوف هموطنان و مخصوصآ ترکتباران ضرورت پنداشته و این حق طبیعی دموکراتیک و زرین انسانی وجیبه و وظیفه هر هموطن و هر همشهری خود میدانیم که بخاطر ترقی, پیشرفت و آوردن صلح و امنیت و اقتصاد بهتر در وطن مبارزه و تلاش مینمایند.
در فرجام با این مختصر پامید است که جناب سرخابی پاسخ دسته جمعی و متحدانه هیئت رهبری ففتا را گرفته باشند و در آینده قضاوت شان واقعبینانه,روشن و بیغرضانه باشد.
با احترام
از طرف هیئت رهبری ففتا

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18465

Posted by on دی ۷ ۱۳۹۷. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت