ففتا

ایران در برابر عملکرد خصمانه چهل ساله اش در مقابل افغانستان منتظر پاداش اش باشد:
مریم رجوی رهبر حزب مجاهدین خلق ایران وارد کابل شد
در چهل سال گذشته آخوند های ایران با حمایت از احزاب هشت گانه مجاهدین ،طالبان از هر نوع فعالیت های تخریب آمیز خود علیه حکومت و مردم افغانستان دریغ نکرده است این فعالیت های خرابکارانه بعداز یازده سپتمبر و ورود قوای ناتو وامریکا تشدید یافته تمام برنامه های دولت افغانستان و جامعه جهانی را به چالش کشانده است و یگانه راه بن بست و دست یابی به صلح عملکرد خرابکارانه دولت ایران در پروسه های صلح و ترقی در کشور بوده است
دولت آمریکا براساس سیاست های نادرست پنتاگون و مداخله کشور های همسایه در امور افغانستان باعث ناکامی سیاست آن کشور در جهان گردیده است آمریکا در پی جبران سیاست ناکام در تداوم مداخله کشور های همسایه خاصتا ایران شده و در این آخر بعضی اقدامات تحرک آمیز مبادرت ورزیده و نظامیان آمریکایی و تردد نامتعارف عرب ها و ایجاد پایگاه نظامی برای مجاهدین خلق ایران در شیندند، می تواند حساسیت ایرانی ها را برانگیخته آنان را وادار به مقابله با این تحرکات بنماید :
۱۵٫۱٫۲۰۱۹ افغان پیپر :
دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اقدامات جدیدی علیه ایران را آغاز کرده است. اقداماتی که می تواند بیش از پیش ثبات و امنیت منطقه را باخطر جدی موجه سازد.
قرار شایعات نشر شده، قسمتی از کمک های ضد ایرانی ترامپ، به مجاهدین خلق ایران رسیده است تا آنان در مناطق نزدیک به مرز های ایران در کشورهای همسایه پایگاه نظامی ایجاد کنند و از آن پایگاه ها به داخل ایران نفوذ نموده عملیات خرابکارانه انجام دهند.
شنیده می شود که تا کنون رایزنی ها با سران عراقی و افغانی در بغداد و کابل آغاز شده است.
یک منبع از ارگ ریاست جمهوری ادعا می کند که مریم رجوی به کابل آمده و با حمدالله محب مشاور عالی امنیت ملی اشرف غنی دیدار و گفتگو کرده است.
مریم رجوی رهبر حزب مجاهدین خلق ایران، به همراه دیپلومات های آمریکایی به کابل آمده است و قرار است طی روزهای آینده به منطقه زیرکوه شنیدند هرات سفر کند و در ابتدا در این منطقه پایگاه نظامی را تاسیس و قمستی از پایگاه آمریکایی ها را با تعدادی از نیروهای مجاهدین خلق ایران را که چند سال قبل از بغداد عراق به این منطقه آورده شده بودند، تحویل بگیرد.
در ماه میزان سال ۹۱ روزنامه الامه چاپ پاکستان در خبری نوشته بود که نیروهای امریکایی در افغانستان برای دوهزار عضو کلیدی سازمان مجاهدین خلق ایران (موسوم به منافقین) در ولسوالی شیندند ولایت هرات، تعلیمات نظامی داده و آنها را نظارت می کنند.
در همین حال، اطلاعات رسیده حاکی از آن بود که آمریکا در ارتباط با توافقنامه استراتژیک، افغانستان را وادار به پذیرش اعضای گروهک منافقین (مجاهدین خلق ایران) در خاک خود کرده است.
شیندند از گذشته منطقه ناامنی بوده و همواره نظامیان آمریکایی در این منطقه حضور داشته و گفته می شود که علت اصرار بر ماندن آمریکایی ها در شیندند، وجود معادن ناشناخته در این منطقه بوده است.
در زمان حضور روس ها در افغانستان، این منطقه همواره تحت مراقبت کامل آنان بوده و حتی در آنجا میدان هوایی نظامی نیز تاسیس شده که اکنون آمریکایی ها از آن استفاده می کنند و دولت افغانستان کاملا از آن منطقه و نقل و انتقالات این میدان هوایی بی اطلاع است.
اهالی شیندند نیز از تردد مشکوک عرب ها در منطقه حکایت می کنند. یکتن از اهالی شیندند که به هرات سفر کرده به خبرنگار افتخاری ما گفت که مدتی است عرب ها وارد منطقه شده اند و در نزدیکی پایگاه های آمریکایی، در تردد هستند. اما اینکه آنان در این منطقه چه می کنند و چه هدفی دارند مشخص نیست.
حرکات مشکوک نظامیان آمریکایی و تردد نامتعارف عرب ها و ایجاد پایگاه نظامی برای مجاهدین خلق ایران در شیندند، می تواند حساسیت ایرانی ها را برانگیخته آنان را وادار به مقابله با این تحرکات بنماید.
ایرانی ها که از دیرباز پیش بینی چنین مواردی را در مرزهای خود با افغانستان می کردند و از این ناحیه در معرض خطر قرار داشتند، تدابیر امنیتی را گرفته تعدادی از طالبان و افراد ناراضی حکومت افغانستان را جذب نموده آنان را تمویل می کردند تا در چنین مواردی از آنان استفاده کنند.
از جانب دیگر، ایرانی ها پس از سوریه بر آماده باش لشکر فاطمیون که بیشتر متشکل از هزاره های افغانستانی مستقر در ایران بوده است، تاکید ورزیده اند که در صورت احساس خطر از جانب آمریکایی ها و عرب ها و سازمان مجاهدین خلق ایران، لشکر سی هزار نفری فاطمیون را وارد میدان کرده و در رویارویی با خطرات مرزی با افغانستان از آنان استفاده کنند.
کاپی
‏دیدار حمدالله محب با مریم رجوی
اشپیگل مدعی شده است که مریم رجوی، سرکرده مجاهدین خلق ایران، به کابل سفر کرده و با مشاور امنیت ملی افغانستان دیدار داشته است.
موضوع گفتگوی آنها هم ایجاد پایگاهی نزدیک شیندند در ولایت هرات عنوان شده که از آنجا بتوانند حملاتی را علیه ایران سازماندهی کنند.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18553

Posted by on دی ۲۹ ۱۳۹۷. Filed under تازه ها, مطالب برازنده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت