ففتا

طالبان و امریکا

خبرگزاری رویترز از قول طالبان می گوید که طالبان با امریکایی ها پس از مذاکرات روزهای اخیر در قطر بر سر خروج نیروهای امریکایی در یک زمان ١٨ ماهه به توافق رسیدند. اما امریکایی ها در این مورد چیزی نگفته اند.
توافق دو جانبه طالبان و امریکا بدون توافق منطقه ای با سایر بازیگران که در افغانستان به گونه ای درگیر هستند و بدون توافق دولت افغانستان و گروه های مختلف مجاهدین در این دولت به صلح و ثبات پایدار نمی انجامد. برعکس صف بندی های جدید را در منطقه و در مرحله ی بعدی جنگ افغانستان شکل می دهد.
این برداشت طالبان و پاکستانی ها که خروج قوای امریکایی به بازگشت طالبان به امارت طالبانی می انجامد و تمام مخالفان طالبان در داخل افغانستان و کشورهای دیگر همسایه و منطقه دستان خود را برای تسلیمی به این امارت بالا می برند، یک برداشت احمقانه و غلط است.
امارت طالبانی دیگر در سراسر افغانستان بر نمی گردد. شاید امریکایی ها یک جغرافیای افغانستان را که ساکنانش برای این امارت و کیبل ها و سنگسارهای طالبان علاقه مفرط داشته باشند، اختصاص دهد، اما امارت طالبان زمینه بازگشت در سراسر افغانستان را ندارد.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18632

Posted by on ژانویه 26 2019. Filed under اخبار, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت