ففتا

دیپلوماسی مرگ

یادداشتی از : انجنیر حفیظ ا له حازم

دیپلوماسی مرگ

در ایجاد حوادث غیر قابل پیش بینی در جهان و آتش گرفتن جنگ های بزرگ در سطح کشور ها و دنیا در کل ، فقط جنگ های لفظی و بعضآ فیر یک مرمی تفنگ سرباز کافی بوده است که جهان را در کام آتش بکشند،شهر ها و کشور ها را نابود کنند و هزاران و میلیون ها آدم را سر ببرند و نیست کنند.
حوادث آرام امروزی و (دیپلوماسی مرگ )کنونی هم در کشور ما در مورد بازگشت طالبان حکایه از آمد آمد یک طوفان سهمگینی که وحشت و دحشت با خود همراه دارد در راه است .
راستش خیلی نگرانم، و چون بعضی های دیگر این قضیه را آنچنان سطحی و ساده لوحانه نمی توانم بپندارم.
بنظرم امروز باز ی های خیلی پیچیده و خطرناکی در شرف عملی شدن است، که اینبار دست و پای مردم ما را به دو زولانه خواهند بست.
میشنوم بعضی ها استدلال میکنند که حکومت ملی ساخته میشود و طالبان در جمع این حکومت می پیوندند و چیزی هم جز دو سه وزارت و چند ولایت محدود دعوا گر نیستند. و یا اینکه اینگونه استدلال میکنند که طالبان امروز دیگر آن طالبان دیروز نیستند که ظلم و تعدی بکنند و مردم شانرا به قین و فانه بکشند، برعکس به نظر من طالبان امروز هوشیارتر، مسلح تر، دیپلومات تر، ظالم تر و بیرحم تر از دیروز شان وارد صحنه شده اند وبرعلاوه داشتن و گرفتن عام و تام قدرت سیاسی و نظامی حتی حاظر به پزیرفتن این رژیم و دلقک های بزرگنمای قومی در جنب شان نخواهند بود.
من دها سوالیه میخواهم اینجا بگزارم ، چون زمان آنرا به قضاوت خواهد گرفت.؟؟؟؟؟؟؟
چون نمیتوانم به این حرف ها باور داشته باشم، طوریکه میگویند : آزموده را آزمودن خطاست.
طالبان در دور قبلی هرچند تلاش کردند به امارت شان صیغه قانونی بدهند لیک جز سه کشور پاکستان، امارات عربی و عربستان کشور دیگری حاضر به رسمیت شناختن طالبان نگردید.
امروزه نوع بازی تغیر کرده و طالبان با هوشیاری تمام با بازیگران اصلی دنیا روسیه،امریکا و چین مستقیمآ وارد تعامل شده اند، و دیپلوماسی رقبای شانرا به چالش کشیده اند.
در قدم نخست شکست دیپلوماسی دولت کابل، و شکست فجیع تر تکه داران و شکم کلان های قومی یکبار دیگر به اثبات رسید و واضح شد که آنها زیر صندلی های شان فقط دالر میشمارند و کله آنها بیشتر از این کار نمیکند.
در قدم ثانی طالبان الان هم تقریبآ در همه جا حاکم اند و شاهراه های بزرگ و همه ولسوالی ها بدست شان است.
کار های دیپلوماسی شان هم با همه شدت و حدت تمام در جریان است.
منتظر میمانیم که چه گلهای تازه دیگری به آب داده خواهد شد؟؟؟؟
و چه فجایع غیر انسانی دیگری را فیس بوکی خواهیم کرد؟؟؟؟؟

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18661

Posted by on بهمن ۱۷ ۱۳۹۷. Filed under تازه ها, مقالات. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت