ففتا

آیا سیاسیون و رهبران افغانستان گوسفند هستند !

آیا سیاسیون و رهبران افغانستان گوسفند هستند که حامد کرزی آن ها را برای قربانی در قدم های طالبان به قطر می برد ؟

نفس مذاکره خوب است و باید مذاکره از یک جای شروع شود چه مذاکره مسکو و چه مذاکره در قطر اشکال ندارد اما مذاکره باید هدفمند ، برنامه ریزی شده و روی اجندای مشخص و توسط یک تیم مجرب ، متخصص و کارشناس پیشبرده شود و سطح هیات های دوجانبه در نظر گرفته شود .
حامد کرزی که یک چهره مشکوک ، چند بعدی و قومی است و هدف نهایی اش مشروعیت بخشیدن به طالبان و مشروعیت زدایی از مخالفان طالبان است تمام رهبران سیاسی افغانستان را برای بیعت به طالبان به قطر می برد ، در کجای دنیا مردم دیده است که یک هیأت سیاسی از یک جانب ۲۵۰ نفر باشد و از جانب دگر ۱۰ نفر باشد و از یک جانب تمام رهبران در میز مذاکره نشسته باشند و از جانب دگر افراد دسته دوم .
رهبران سیاسی افغانستان در چنین مذاکرات با قبول ذلت پذیری برای بیعت به پیش گروه تروریستی طالبان می روند ، همه می دانند که طالبان گروه تروریستی هستند که در مذاکرات باید هم سطح با آنها و از موضیع قوی و با برنامه صحبت نمود و یک تیم واحد کوچکتر را که به فن مذاکره آشنایی می داشتند به قطر می فرستادند تا با طالبان مذاکره نمایند ، گذشته از همه طالبان یک گروه قومی تمامیت خواه هستند مگر تاجیک ها ، هزاره ها و اوزبیک ها نمی توانستند که هرکدام از میان خود افراد آگاه ، خردمند و متخصص را که با قاعده مذاکره آشنایی داشته باشند انتخاب و تعیین می کردند و جهت مذاکره به قطر می فرستادند ، واضح است که رفتن ۲۵۰ نفر به قطر هیچ نتیجه مثبت در قبال ندارد و یگانه نتیجه آن این خواهد بود که مشروعیت گروه تروریستی طالبان بیشتر گردد ، رهبران سیاسی افغانستان باید آگاه باشند که اگر با قبول ذلت به طالبان تسلیم شدند و آنها را در لباس فاتح وارد افغانستان نمودند اولین قربانی قدم های طالبان خواسته باشند و یا نخواسته باشند همین رهبران سیاسی هستند که طالبان با هر کدام این ها جدا گانه به حساب خواهد نشستند ، من بارها تاکید کرده ام و یکبار دیگر هم تاکید می کنم که اتحاد حقیقی نیروهای ضد طالب چه در میدان جنگ و چه در میدان مذاکره می تواند جواب گوی درست در برابر زیاده خواهی طالبان باشد و دگر راه ها به بیراهه ختم می شود که نباید از نتیجه آن غافل بود ، تضرع و گردن خمی در مقابل طالبان بی احترامی در مقابل مردم ، قوای مسلح و بازماندگان آنهای است که در راه ارزش های انسانی جان داده اند .
از برگه Hasan Ali Adalat

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18826

Posted by on فروردین ۲۷ ۱۳۹۸. Filed under تازه ها, حقوق بشر, مقالات. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت