ففتا

بیآیید امید وار باشیم!

سفر نامه از : حفیظ حازم

بیآیید امید وار باشیم

طوریکه وعده سپرده بودم گزارش سفرم به افغانستان را خدمت دوستان بنویسم، از دیده ها و شنیده هایم گفته و قصه هایی با شما عزیزانم داشته باشم.
مشوره بعضی دوستان و نظر خودم بدان شد که گزارش را کوتاه کوتاه در چند بخش بنویسم و خدمت دوستان تقدیم کنم.
اولآ اگر گزارش دراز و طویل باشد برای خواننده خسته کن و دلگیر تمام میشود و از طرفی همه بخش های سفر، چشم دید ها ، برداشت ها، وضعیت سیاسی، اجتماعی و امنیتی کشور و همچنان دیدگاه ها و نظریات شخصی ام همه با هم یکجا میشوند و خواننده برداشت دقیق از اوضاعی که من دیدم و درک کردم، نخواهد داشت.
روی این ملحوظات در چند بخش و کوتاه تر دیدگاهم را از وضعیت افغانستانی که من دیدم با شما شریک خواهم کرد.
میخواهم تاکید بورزم که این طرز دید و برداشت صرفآ متعلق بخود بنده بوده و قصد تصرف افکار دیگری را ندارم.
چنانچه خودم به دموکراسی، مردم سالاری و آزادی بیان معتقدم، این حق را به همگان یکسان خواهانم و بدان ایمان دارم.
اگر در نکاتی از نوشته هایم افکار و برداشت های خودم را بیان نمایم این به هیچ وجه قصد توهین، تخریب و سیاه کردن اشخاص و افراد را نداشته و ندارم.
من مثل شما ها وطنم را دوست دارم، بدان عشق میورزم، به آبادی و سربلندی اش مینازم، در غم و دردش بیقرارم، در بیماری هایش میگریم.
همیشه خواسته و میخواهم بخاطر صلح، رفاه، آزادی و حقوق شهروندی برای تمام افراد جامعه ما پیش قراول باشم و درین راه و آرمان تا قربانی جانم آماده هستم.
با این مقدمه شما را تا فردا و یا هم زود تر منتظر میگزارم که خسته نشوید و من هم فرصتی برای نوشتن در قبال کار و وظیفه رسمی داشته باشم.
جا دارد از همه دوستان و عزیزانی که همیشه چه در سفر و چه قبل و بعد آن محبت ها روا داشته اند، با پیامها، کامنت ها، نوشته ها و تیلفون هایشان جویای احوالم بوده اند، صمیمانه سپاس گزاری کنم.
من آدم خوشبختی هستم و به خوشبختی ام باور دارم، چون خوبترین و عزیز ترین دوست ها را با خود و در اطرافم دارم، من شما ها را دارم، مگر موهبتی بزرگتر ازین در جهان ما سراغ داریم؟

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18885

Posted by on اردیبهشت ۹ ۱۳۹۸. Filed under تازه ها, مطالب برازنده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت