ففتا

ایران با دفاع از داعیه فلسطین در واقع از منافع ملی‌اش دفاع می‌نماید

نویسنده: عباس دلجو

نگارنده در رابطه با تجلیل از روز قدس، قبلا در همین پاتوق مجازی نوشته بودم که ایران با دفاع از داعیه فلسطین در واقع از منافع ملی‌اش دفاع می‌نماید و شعارهای مسئولیت اسلامی و انسانی، تنها پوشش‌های مناسبی هستند که مقاصد اصلی را در پشت آن‌ها مخفی نگه داشته اند. درست مثل امریکا که در پوشش جنگ با تروریزم و تعمیم ارزش‌های دموکراتیک، در واقع در راستای خواسته‌های برتری‌جویانه و هژمونی سلطه و حاکمیت بلامنازع امریکا بر جهان تلاش می‌ورزند.
اما روی سخنم با آن جمع کوچک از هزاره‌ها می‌باشد که تجلیل از روز قدس را یک امر مقدس دینی دانسته و هر سال در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند. هزاره‌ها باید بدانند و آگاه باشند که تجلیل روز قدس و لبیک به خواسته‌های سیاسی ایران و مزدوران بومی اش چون سید عیسی مزاری، سید محسن حجت، سید علی جاوید، سید عالمی بلخی، سید هادی هادی، محمد اکبری و … ربطی به دین و مناسک دینی نداشته و ندارد. در ضمن چرا آنان از خود نمی‌پرسند که آیا این کار شان تاثیری در تحکیم و تامین مصالح ملی مردم افغانستان به‌ صورت عام و سرنوشت هزاره‌ها به طور اخص دارد یا نه؟ مسلما که پاسخ منفی است.
هزاره ها باید بدانند که بسیار فرق است بین «پیرو مذهب» بودن با «برده مذهبی» شدن. پیروی از مذهب تشیع سرخ علوی برای آنان عزت و سرفرازی و فلاح و رستگاری به ارمغان می‌آورد. اما برده مذهبی شدن، آنان را تا سرحد عوامل اجرایی خواسته‌های دکانداران مذهبی تنزل رتبه می‌دهد. به همین لحاظ اگر ما هزاره‌ها نسل اندر نسل زندگی دنیای مان از آخرت یزید هم بدتر است و درین دنیا زندگی جهنمی را پراتیک می‌کنیم، باید یکی از علت‌های عمده آن را در پیروی از مذهب مسخ‌شده اربابان دین فروش، دانست. در واقع ما، نه پیرو دین حقیقی اسلام، بلکه بردگان مذهبی دین‌فروشان بوده‌ایم.
درست به همین دلیل وقتی این دکانداران مذهبی از اسلام سخن می‌گویند، در واقع منظورشان اسلامی است، خودساخته و توجیه‌شده در خدمت منافع آنان و تحکیم زنجیر بردگی بر گردن مایان. این قشر رسمی، نه تنها از اسلام رنگ نگرفتند، بل اسلام را به رنگ افکار خود رنگ‌آمیزی نموده و مناسباتی به نام اسلام وضع کردند تا همیش حافظ منافع آنان و توجیه‌گر مظلومیت همیشگی و بردگی مذهبی پیروان، باشد. اصلا برای این دکانداران مذهبی، ظلم و جنایت و اجحاف کوچی‌ها و طالبان بالای هزاره‌ها و سوختن دایمی آنان در جهنم روابط ناعادلانه دنیایی، مطرح نیست و هیچ‌گونه توجه ای به قطع ریشه زندگی آنان توسط حکام مستید و عمال جنایتکار دربار، ندارند. تا هنوز که هنوز است این آغایان، نام و نشان و دم و دستگاه آغایی و سروری شان را در بستر ذهن ناآگاه و بی‌خبری پیروان شان و لمیدن در کنار حکام مستبد زمان جستجو می‌کنند.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=18970

Posted by on ژوئن 2 2019. Filed under تازه ها, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت