ففتا

اینجا مردمی زنده اند که در خدا گم شده است!


سیاهه یی از : حفیظ حازم

اینجا مردمی زنده اند که در خدا گم شده است

موانعی بزرگی در زندگی دلخواه و ماجراجویانه مان وجود دارند که ما خود ها را همچون موجوداتی به دام افتاده می پنداریم و شاید هم گاهی خواهان آزادی خود مان ازین دام های خود ساخته مان هستیم.
میخواستیم جهان و ماحول مانرا کشف کنیم و پا هایمان باز تر بود تا درین پهنه فراخ بیشتر قدم میگزاشتیم.
همچنان که ساعت ها و روز ها سپری میشوند، اظطراب و نگرانی های کشنده هر روز عذاب مان میدهد، جنگ و خشونت یقه ما را گرفته و سینه مانرا نشانه رفته و همه وجود ما را هدف گرفته تا خورد مان بسازد.
هر شبی به امید آرامش فردایی سر به بالین میکنیم و هر پگاهی به آرزوی سکوتی و خلوتی بلند میشویم، لیک هرگز نتوانستیم به آرامشی برسیم و هرگز نشد که سکوتی را لمس بکنیم و در خود خلوتی داشته باشیم.
ما به آنهایی میمانیم که دیگر سپیدی و تاریکی را دوست نداشته باشیم، نمی خواهیم بدانیم باد از کجا می آغاذد، نمیخواهیم بدانیم بلندای امواج کجاست، آرزو هایمان هر آن دارندپیش چشمان مان میمیرند، چشم انداز ما تیره و تار شده و سرنوشت ما رو به تباهی است و نمیخواهیم زیبایی رنگ های رنگین کمان را به نظاره بنشینیم.
سرزمین ما هر روز ملال انگیز میشود، نفرت و فراق ریشه میگیرد و تفصیل ها نهایی میشوند. بعد از غلبه کردن بر هزاران سختی، دست و پنجه نرم کردن با طوفان حوادث، آتش سوزی های خودمان، نجوا و ملودی های درد و نخفتن، ذجه و ناله های شبانگاهی و جانکاه همه و همه امید را از ما دزدیده اند.
قلب مان آگنده و پر شده از زخم بی مهریست، میخواهیم همه این داشته ها و یاد هایمان را در جزیره سکوت که فریاد ها را می شکند با خود ببریم.
این وضعیت معجونی که ما اسمش را زندگی گزاشته ایم، گاهی سرگردان میان ستایش های سطحی از حیات و پیوند های عمیق تری که ما را به ابدیت وصل میکند و در گردابش دارد ما را می پیچد سرگردانیم.
زمانی گرفتار عشق بد به نفرت که سخت به آن باور داریم و اشتیاق ما را به ماجرا و انهدام تقویت میکند گرفتار میشویم.
فرصتی هم درین سرزمین آدم ها در آخرین لحظات گرسنگی و قحط عاطفه، دور دست ترین افق هایشان همیشه امید کاذب فردا بوده است که هرگز روشن نشده.
در این کشور هر آن میتوانیم تراژیدی شکستن حیات را شاهد باشیم.
در اینجا چشمان مردم هر آن به مرگ التماس میکند که زود تر در آغوشش بکشد تا به آرامش برسد. و در اینجا نسلی زندگی میکند که در خدا گم شده است.
و اینجا سرزمینی است ، درست مثل کابوسی که همه را در گستره مرموزش احاطه کرده است.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=19082

Posted by on تیر ۲۳ ۱۳۹۸. Filed under تازه ها, مطالب پربیننده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت