ففتا

از نخل خبیث بار جنایت باید.!

از نخل خبیث بار جنایت باید.!

خبرهایی ننگین و قریب به حیوانیت از جوزجان بگوش ها می رسد که از شنیدن اش آدم عرق شرم از جبین میریزد.
اگر قضیه تجاوز وحشیانه که ذریعه هفت تن از اراکین دولتی محلی جوزجان بر دُختِ معصوم و بی گناه واقعیت داشته باشد، این نه تنها زشت نابخوشدنی و غیر قابل عفو بل فاجعه غیر انسانی ست که شاید در تاریخ جوزجان نظیر نداشته باشد.
در گذشته هم گوشزد نموده بودم که من از گفتن و از انعکاس واقعیت ها هیچ باکی ندارم ولو که مخاطبم هر (آن) و موقف و جایگاه اش در هر درجه ای که باشد.
در صورت برملایی حقایق هر جوزجانی از دُختِ که قربانی هوسرانی های این وحشیان حیوان صفت شده است اگر حمایت نکند و واکنش نشان ندهد؛ در واقع از صف انسان منشانه زیستن به صف کسانی که مرتکبین اند گذشته هست و هیچ وجه افتراق با آنها ندارد حتی سکوت من که کوچکترین شماها هستم نیز قابل بخشش و تبرئه نیست. طوریکه در جریان هستید، فیسبوکم را کسانی که صدای عدالت خواهی و انسان زیستی بگوش شان خوشآیند نیست و آنان که شرف و عزت شان در گرو جرم و جنایت و وحشت نهفته است چندی پیش خرابیدند وگرنه حتما از این موضوع اطلاع حاصل می نمودم و موضع ام را مشخص می کردم.
هنوز هم فرصت است اگر کسی این قضیه را با جزئیات با من شریک کند و معلومات اش را در اختیار من بگذارد؛ در قسمت حصه گرفتنم برای دادخواهی کوتاهی نخواهم کرد.
بگذارید که فاش تر بگویم، در گذشته نیز بارها گفته ام که در جوزجان هنوز وجود یک تعداد جنایتکاران محسوس است و از همه شرم آورتر اینست که یک عده مردمان جاهل اما با سواد از اوشان پُر رویانه حمایت می کند و کسانی که اهل وجدان و اهل آدم های سالم اند همچنین بنابر عوامل مختلفی در موارد این چنینی جای دادخواهی خاموشی اختیار می کنند.
انگشت حسرت و حیرت می گَزم وقتی می بینم آنانی که حداقل وجدان زنده دارند در همچون قضایا انسجام نمی یابند و در برابر خبیثان واکنش نشان نمی دهند. ما بارها شاهد ریخته شدن مردم بخاطر یک مسئله پیش پا افتاده روی جاده ها بودیم ولی هرگز ندیدیم که بر جنایات حیثیتی که مستقیما بر همه ی شان ربط دارد و تقریبا به مثابه ارزش های ایمانی، وجدانی، انسانی ست به پا خیزند و ایستادگی کنند.
آهای جوزجانی های با همت! اینجا یعنی در شهر شبرغان قرار معلومات ارزش انسان “جنس” نه! پامال شده است. از غیرت و همت و حتی انصاف بدور است که همه تحمل و سکوت کنیم. چه شد و کجاست دیدبان حقوق “بشر” کجاست شورای علما و محاسن سفیدان! کجاست جوانان! منظورم جوانان تربیت یافته و فساد ستیز است نه آنانکه شب ها را با قیلیان ووو بسر می رسانند. متاسفانه که از جزئیات این فاجعه آگاهم نیست گرنه بنا اضافه تر از این قلم پردازی و حق خواهی می کردم هنوزهم این قضیه در حد ادعا و سوءظن است. اگر از شبهه به یقین و به راستی قرین شود لازمه یک اقدام جدی و رد یابی را دارد که ریشه آن به کجا می انجامد.
رویهمرفته اگر جامعه مدنی و رسانه های جمعی ولایتی از برملایی واقعیت این قضیه دست نگاهداشته و سکوت کرده باشند همچنان تحت تعقیب ارگان های عدلی و قضایی قرار گیرند چرا که موقف شان ایجاب نمی کند که در همچون موارد خاموش باشند همچنان رسانه ها ارگان انعکاس حقایق است تا انتفاعی بودن.
اوو مردم چیز فهم و با شهامت جوزجان! قطعی نظر از همه مسائل و گذشته از وجدان های خفته که بعضا خویشتن را شریف و بی طرف می دانند سکوت و بعضا هم وجود جنایتکاران خبیث را تبرئه می کنند. شما، اگر امروز هم همدیگر را به سکوت دعوت کنید و حیثیت به “ما چی” ها را بگیرید و صدای بلند نکنید. فردا به همین منوال بر خواهر من بر خواهر تو ووو همچون عمل باالمثل صورت خواهد گرفت. با خاموشی شریک جنایتی نشوید که از اسلامیت و انسانیت خالی ست شما نزد مردم و پروردگار عالمیان جوابگو خواهید بود. لطفا!🙏😢 در زدودن خبایث رسالت تان را به انجام برسانید.این دُخت خواهر منم هست خواهر شما و خواهر همه ی ماست در واقع بر خواهر همه جوزجانی ها تجاوز گروهی صورت گرفته است پس برخیزید و در حساب گیری از حکومت محلی دونمایه جوزجان حصه بگیرید. از صفحه بایقرآ شریفی

₩!شریفی

Short URL: https://www.turklar.com/?p=19121

Posted by on آگوست 4 2019. Filed under تازه ها, حقوق بشر. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2019 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت