ففتا

قانون شکنی و دیکتاتوری جاوید رسولی ریس اداره احصاییه و معلومات

از صفحه نعیم دریا

قانون شکنی و دیکتاتوری جاوید رسولی ریس اداره احصاییه و معلومات:
پس از ادغام اداره مرکزی ثبت احوال نفوس با اداره ملی احصاییه و معلومات بسیاری از کارمندان با تجربه و مسلکی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس منفک گردیده و به عوض آنها کارمندان بی تجربه و جدید جابجا گردید.
۱- مرحله اول منفک ساختن بیش از ۵۰۰ جوان از بخش دیجیتلی سازی توسط جاوید رسولی خلاف تعهدات اداره و موادات قرارداد.
۲- مرحله دوم منفک شدن تعداد ۱۸۰ کارمند تذکره الکترونیکی که به صورت قانونی از طریق اصلاحات اداری استخدام گردیده بود بدون در نظرداشت تعهدات اداره و موادات قرارداد.
۳- مرحله سوم جابجایی دیکتاتورانه و غیر قانونی یکتعداد کارمندان جدید به عوض کارمندان تثبیت هویت تذکره غیرحضوری در حالی که آنها مدت یک و نیم ماه بدون اطلاعیه رسمی از عدم قرار داد شان بصورت عادی مطابق لایحه وظایف شان به کارهای خویش ادامه داده و حتی در این اواخر مطابق استعلام رسمی اداره بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و روز جمعه بخاطر بررسی کتاب های PMU پروژه انتخابات نیز کار نموده اند. برخلاف قانون کار و موادات قرارداد در مدت یک روز توسط جاوید رسولی ریس آن اداره به زور اخراج شدند.
در حالیکه ماده ۱۴ قانون کار صراحت دارد در صورتیکه طرفین قرار در خلال مدت یک ماه بصورت رسمی از عدم قرار داد شان در جریان قرار نگیرد قرارداد با همان موادات و امتیازات قبلی تمدید شده محسوب میگردد..
در حالی که حکومت وحدت ملی هر روز در برابر زورگویان و قلدوران شعار مبارزه و مقابله سر میدهند خواهشمندیم قلدور و قانون شکن اداره احصاییه و معلومات را نیز به سزای اعمالش برساند.
ما کارمندان تثبیت هویت از دولت خواهان تطبیق قانون و مقررات میباشیم و به حمایت از قانون خواهان تمدید و ترتیب قرار داد خویش توسط اداره احصاییه و معلومات هستیم….
در غیر آن جوانان باورمند به تطبیق قانون و عدالت در جامعه نبوده و معضل بیکاری و فرار مغز ها تداوم یافته، حمایت از جوانان توسط حکومت وحدت ملی شعاری بیش نیست.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=19158

Posted by on آگوست 17 2019. Filed under اخبار, تازه ها, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت