ففتا

نیویورک تایمز: آمریکا و طالبان چارچوب توافق صلح را پیش‌نویس کرده‌اند


طالبان و آمریکا

روزنامه نیویورک تایمز امروز (دوشنبه) گزارش داد که آمریکا و طالبان پیش نویس توافقی را ارائه کردند که دو طرف را به سمت پایان دو دهه جنگ در افغانستان سوق می‌دهد.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، این توافق شامل تعهدی از سوی طالبان است مبنی بر اینکه افغانستان میزبان تروریست‌ها یا شبکه‌های تروریستی نباشد و آمریکا نیز خروج نیروها را در ازای مذاکرات آتی و یک آتش بس آغاز می‌کند.

زلمای خلیلزاد، فرستاده ویژه آمریکا در افغانستان به نیویورک تایمز در کابل گفت: ما پیش نویس چارچوبی را داریم که پیش از آنکه به توافق بدل شود، اطلاعاتی درباره آن ارائه می‌دهد. طالبان متعهد شده که برای رضایت ما آنچه را که لازم است انجام دهد تا افغانستان دیگر به جایگاهی برای گروه‌های بین‌المللی تروریستی یا تروریست‌ها بدل نشود. ما به قدر کفایت احساس اطمینان می‌کنیم که این پیش نویس را ارائه کردیم و بر روی جزئیات آن نیز باید کار شود.

یکی از مقام‌های آمریکایی پس از شش روز مذاکره بین آمریکا و طالبان افغانستان امروز به رویترز گفته بود که واشنگتن متعهد شده تا نیروهای خارجی را از افغانستان پس از ۱۷ سال جنگ در این کشور خارج کند.

طالبان مکرراً از گفتگو با دولت کابل سر باز زده است و آن را دست نشانده و ایادی آمریکا و غیرمشروع می‌داند.

مذاکرات بعدی دو طرف قرار است در قطر و به تاریخ ۲۵ فوریه سال جاری میلادی برگزار شود.

انتهای پیام

Short URL: https://www.turklar.com/?p=19168

Posted by on آگوست 17 2019. Filed under اخبار, تازه ها, حقوق بشر, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت