ففتا

پیام فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

پیام فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

چنانچه هموطنان گرامی ما فراخوان فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان را در مورد انتخابات آتی کشور مطالعه نموده اند که در این فراخوان وضعیت بحرانی کشور و دیدگاه (ففتا ) در قبال این حوادث و انتخابات ریاست جمهوری قریب الوقوع انعکاس یافته است که عده کثیری از خواننده گان و هموطنان گرامی ما با استقبال گرم از فراخوان ( ففتا) سوالاتی را در ارتباط به دیدگاه و موقف فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان در مورد انتخابات مطرح کرده اند.
طوریکه تمام هموطنان ما آگاهی دارند، از جمله ۱۸ تیم کاندیدان ریاست جمهوری دو تیم (دولت ساز) و (ثبات و همگرایی) شانس خوبی را با داشتن امکانات مالی و دولتی برای پیروز شدن در اختیار دارند.
رهبران این دو تیم, اشخاص و احزابی که از این تیم ها حمایت میکنند, اکثریت مطلق شان در حکومت های ۱۸ سال اخیر شریک بوده و دارای مقام های بلند و کلیدی در دولت بوده اند, که بازهم اکثریت مطلق این اشخاص و احزاب به فساد اداری, فساد مالی, فساد اخلاقی و جنایات بشری متهم اند. علاوه بر آن هر دو تیم نامبرده هیچ کدام پلان و برنامه کاری و عملی غرض رفع بحران کنونی, امنیت سراسری, بالا بردن سطح اقتصادی کشور, فقر زدایی, کاریابی, رفاه عامه و غیره ندارند. اکثریت مطلق کسانی که درین تیم ها پیوسته اند, فقط و فقط بخاطر اندوختن سرمایه و پول, گرفتن موقف و سمت دولتی و حفاظت از منافع مالی و شخصی خود و خانواده هایشان میباشد تا با خرید رای مردم قدرت و ثروت شانرا حفاظت نمایند و ۵ سال دیگر مردم وطن ما را فقیر تر, بیچاره تر و کشور را نا امن تر بسازند و بحران را تشدید نمایند.
بدون شک قربانی بزرگ را درین انتخابات مردم افغانستان متحمل میگردند و بهای این بازی های کثیف را با رای پاک شان میپردازند.
تورکان افغانستان نیز بمثابه عضوی از خانواده بزرگ مردم افغانستان و شهروندان این کشور قربانی ترین مردم و اقوم درین بازی های انتخاباتی بوده و مورد سوئ استفاده ظالمانه و بیرحمانه قدرت طلبان و زیاده خواهان قرار میگیرند و همه این کمپاین ها و وعده های میانتهی برای تورکان افغانستان از طرف تیم های انتخاباتی جزء وعده های میان تهی، دروغ و عوامفریبانه چیز دیگری نیست.
چنانچه در انتخابات سالهای قبل هم مردم ما این خدعه و نیرنگ ها را با گوشت و پوست شان تجربه کرده و شاهد بی عدالتی های ظالمانه آنان بوده اند.
اگر نگاه مختصری از کارکرد های اشرف غنی منحیث رییس جمهور و داکتر عبدالله منحیث رییس شورای اجراییه در ۵ سال اخیر داشته باشیم, میبینیم که جز بدبختی, ترویج و تقویت خشونت در چهره طالبان و داعش, بی امنی روز افزون, تبار گرایی و قوم پرستی,بی عدالتی و در حاشیه راندن تورکان و دیگر اقوام, رشد غیر متوازن ولایات و سهم حد اقل به ولایات شمالی, سهیم نساختن تورکان در امورات سیاسی و تصمیم گیری های وطنی, جذب نکردن تحصیل کرده گان تورک های افغانستان در ادارات دولتی و بورسیه های خارج, ترویج فقر و بیکاری روز افزون و صدها معضل دیگر که ذکر همه آنها از حوصله این نوشتار عاجز است, کار دیگری برای تورک های افغانستان انجام نداده اند.
فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان این انتخابات از قبل طراحی و مهندسی شده را کاملآ غیر قانونی, غیر دموکراسی و به نفع افغانستان و مردم کشور ما ندانسته و آنرا تحریم میکند و از تمام تورک های افغانستان و دیگر وطن پرستان در حاشیه رانده شده میخواهد که با اعتراضات مدنی و خاموش بودن صدایشان و با “نه” گفتن در برابر زورگویان و عدالت ناباوران ایستاده گی کرده نافرمانی مدنی و عدم حضور شانرا در برابر زورگویان به نمایش بگزارند.
انتخابات با حضور و بدون حضور ما با صندوق های تقلبی از آب بیرون میآید ولی ما با “نه” گفتن خود, دین وطنی و مسولیت وجدانی مانرا در برابر بیعدالتی ها به نمایش میگزاریم.
متل معروفیست که: آزموده را آزمودن خطاست.
با احترام
از طرف هیئت رهبری ففتا

Short URL: https://www.turklar.com/?p=19293

Posted by on سپتامبر 25 2019. Filed under اخبار ففتا, اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت