ففتا

حرف های حلیم تنویر تنها اندیشه او نیست

حرف های حلیم تنویر تنها اندیشه او نیست بلکه پروژه بزرگی برای سرکوب و اضمحلال اقوام غیر پشتون هست که از (نظامنامه ناقلین) امان الله خان، تا استبداد ظالمانه و لجام گسیخته محمد گل مومند، طالبان عقبگرآ، باند کرزی، ارگ اشرف غنی و انواع این قماش حاکمان ستمگر و انحصارطلب که در آینده میآیند همه شریک اند.
مسلمآ پاکستان نیز بی علاقه نیست با تطبیق کامل این پروژه بسوی منابع افغانستان بخزد, همانطوریکه در عقب تلاشهای تشکیل شبه کانفدراسیون پاکستان با افغانستان همین قماش مردم قرار داشتند.
بنده امیدوار هستم که همه روشنفکزان با عزت پشتون حلیم تنویر, جنرال طاقت, روستار تره کی, یون و امثال این افراد بی خاسیت نیستند. درحالیکه ما انتظار آنرا داشتیم و داریم تا این عزیزان نیز صدای خود را یکجا با ما در برابر نفاق افکنی, سم پاشی و دامن زدن به نفرت قومی بلند میکردند! تا وقتیکه یک انسان منور و روشن ضمیر مدعی طرفدار عدالت اجتماعی نتواند پدیده های منفی جامعه قومی, زبانی و مذهبی خود را محکوم کند پس خود او محکوم به سقوط در گودال همان پدیده های زشت و غیر انسانی هست. شوونیسم, فاشیسم, انحصارطلبی, برتری طلبی قومی, زبانی و مذهبی در بین هر قومیکه رشد میکند, شخصیت های عدالت پسند, آگاه و مدبر همان قوم رسالت سنگین تر دارد تا در برابر آن بایستد, در آنوقت است که ما امیدوار میشویم که درین سرزمین هم ممکن هست تا (وحدت) ملی شکل گیرد !
به امید آن روزی که تنها و تنها (انسانیت) شعار ما باشد!

Short URL: https://www.turklar.com/?p=19825

Posted by on دسامبر 11 2019. Filed under تازه ها, حقوق بشر, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت