ففتا

اعلامیه فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان به مناسبت رویداد اخیر و نتایج انتخابات سال ۱۳۹۸هجری (۲۰۲۰ میلادی) در کشور

هموطنان عزیز, برادران و خواهران گرامی, مردم بلا کشیده کشور عزیز ما افغانستان, اعضا و هوادارن ففتا!همان طوریکه همه اطلاع داریم، انتخابات ریاست جمهوری کشور در شرایطی تدویر یافت که از یکطرف دشمنان صلح و آرامش، پروسه انتخابات را از لحاظ امنیتی توام با تهدیدات و ایجاد خشونت و قتل ترور مردم بی گناه ما اخلال نمود و از جانب دیگر بی باوری وعدم اعتماد مردم نسبت به سلامتی نتیجه انتخابات و تجربه تلخ تقلبات انتخابات گذشته باعث اشتراک کمیت نه چندان قناعت بخش مردم در پروسه انتخابات گردیده ولی به هر حالت انتخابات ریاست جمهوری تدویریافت. طوریکه مردم و جامعه جهانی شاهد اند و بخشی از اعضای رهبری کمسیون انتخابات و کمیسیون شکایت های انتخاباتی معترف هستند که درین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز تقلبات گسترده و زورگوئی های استبدادگرانه و بازی با آرای مردم به حد گسترده صورت گرفته و مشروعیت انتخابات را زیر سوال قرار داده است. تعلل بیشمار و تآخیر تقریبآ نیم ساله در اعلان نتایج انتخابات نه تنها افغانستان و مردم آنرا نزد کشور های دور و نزدیک, همسایه و غیر همسایه مورد تمسخر و استهزا قرار داد بلکه این تآخیر حامل پیام نهفته یی حاکی از وقوع بحران جدید بود. با اعلان نتایج تقلبی انتخابات, این بحران که انتظارش میرفت آغاز گردید و ما شاهد تظاهرات گسترده مردم بخاطر دفاع از رآی پاک شان در ولایات مختلف هستیم که درین بستر بحران دو رئیس جمهور و دو مرکز قدرت و تصمیم گیری ایجاد گردیده است که به هیچ وجه طرف خواست و آرزوی مردم ما نبوده و نیست.

 فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان به مثابه یک حرکت فرهنگی از آوان تآسیس خود در سال ۲۰۰۸ میلادی همیشه از موضع حق و عدالت دفاع نموده و معتقد بوده است که در افغانستان فقط یک دولت فراگیر و فراقومی که نخبه های وطن پرست در آن سهیم باشند کشور جنگ زده و بحران زده ما را میتواند از این منجلاب رهایی بخشند.

افغانستان خانه مشترک همه ساکنین این مرزو بوم است, چنانچه آبادانی, رفاه, و ترقی آن باعث افتخار همه ساکنین آن میشود, بدبختی, فلاکت, جنگ و آواره گی ها هم هیچ فرد و هیچ خانه را آرام نخواهد گزاشت.

این حالت فوق العاده بحرانی که اداره امور افغانستان را بسوی اضمحلال سوق داده است و قدمه بعدی آن میتواند به حمام خون و برادرکشی جدیدی منجر گردد, ففتا از تمام کشور ها و ارگانهای با اعتبار بین المللی دخیل در قضیه افغانستان تقاضا مینماید تا بخاطر جلوگیری از یک فاجعه تمام عیار از امکانات و نفوذی که بالای دولتمردان کنونی کشور ما دارند, در جهت تشکیل یک حکومت فراگیر و همه شمول که تمام اقوام و ساکنین کشور در آن خود را شریک بیابند تلاش انسانی و اخلاقی بخرچ بدهند تا مردم ما یک بار دیگر ازین بحران ایجاد شده رهایی یافته و در جهت قطع جنگ, اعتلا و رفاه همگانی برای همه مردم کشور ما بسیج گردند.

زنده باد حق و عدالت, برادری و برابری

نابود باد استبداد و زورگویی

از طرف هیئت رهبری ففتا

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20088

Posted by on فوریه 24 2020. Filed under اخبار ففتا, اطلاعیه و پیامها, تازه ها. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت